Dedikuar ty ...!!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 16/5/2012, 08:25

First topic message reminder :

Kamė menduar pėr jetėn time pa ty. Kamė njohur frikėn shumė e shumė herė. Nė ato momente mendja ime ėshtė zhytur nė njė errėsirė tė paprovuar qė nuk kishte as fundė e as fillimė. Kamė menduar pėr ditėn dhe natėn qė gjithėmonė ndjekin njėra-tjetrėn por asnjėherė nuk takohen. Sa shumė ngjan me ne!! Kamė menduar pėr hėnėn dhe diellin qė nuk takohen kurrė, dhe e shfaqin dashurinė e tyre vetėm nė njė "eklips".

Me 5 shkronja tė thashe gjėnė mė tė madhe nė botė! "TĖ DUA"


XEMĖL XEMĖL XEMĖL XEMĖLE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 10/2/2014, 09:52


- Para se te vije ne jeten
time me
ke munguar shume. Tani e
kuptoj
qe me ka munguar dikush
si ti,
dikush qe me ben te
buzeqesh
edhe per gjerat me te
vogla,
dikush qe kujdeset per
mua dhe
dikush qe me ben me
nerva vetem
qe pastaj te luaje me mua
dhe te
me perqafoj fort dhe te me
bej te
qesh me shpirt. Dikush qe
me fton
te dal edhe kur pertoj
sepse dua
te rri ne shtepi por e kthen
diten
time ne nje mrekulli. Mua
me ka
munguar gjithmone dikush
si ti,

edhe kur nuk te njihja.Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/2/2014, 11:27

Mbase nuk bėj mirė se po tė shkruaj
Pasi nuk di nga tja filloj
Kam shumė pėr tė treguar
Por ndoshta dhe mund tė gaboj
Ndoshta atė qė ndjej nuk e shpreh dot
Sepse fjalėt kanė varfėri dhe sdo tė mjaftonin gjithsesi
Disa gėrma po formoj...
"ME GJITHĖ SHPIRT TĖ DASHUROJ"

Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 F5eacc10E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 31/3/2014, 08:40

Ka me te mira se une, me te bukura se une, me te kuruara se une, me buzqeshje me te bukur se une, qe ecin drejt jo si une qe ec si e kerrusur, qe flasin shpejt dhe bukur, jo si une qe ne 5 fjale 4 i ngaterroj, e di qe ka shume me te mira se une, me floke te gjate dhe te drejte, me buze te trasha,sy blu, me thonj te bukur, me taka te larta, me fustan te shtrenjte, ka me te bukura se une por askush nuk mund te doje sa te dua uneDedikuar ty ...!! - Faqe 9 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 31/3/2014, 11:41

Kur tė pashė ty, zemra rrahu fort
Sytė e mi tė shikuan e derdhėn lot
Kėmbėt mė bėnin qė tė vija tek ti
Tė tė pėrqafoja e tė mbetesha pėrjetė aty !!


Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 19481410E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 31/3/2014, 15:15

- Cfare po ben??
- Po pi nje cigare..
- Cfarrrr?? Por ti.. Ti kurre nuk e pije, perse?
- Perse? Sepse keshtu me mesove ti ! Me mesove se duhet te jetojme me gjerat e hidhura, te mesohemi me kete realitet te shpifur! Njelloj si kjo cigare e mallkuar! Do ta pi dhe do ndjej tymin si deperton brenda meje! Dhe e di? Ti dhe cigarja jeni njelloj. Sa me shum ta thithesh aq me shum te demton!
- Me Fal...
- Zhduku tani !!Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/4/2014, 10:20

S'jam fajtore sepse tė desha
S'jam fajtore qė ende tė dua
Jam fajtore vetėm pse heshta
Pėr gjithė prapsitė e tua ...!

Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 2dh9t9yE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 18/4/2014, 19:12

Ne mbremje rri edhe mendoj
dhe nuk dua te te harroj
sepse eshte bukur te dashuroj
edhe pse pran meje kurr nuk do
te jesh
zemren time perjet do ta kesh !!!Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
MARINO
MARINO
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 16/10/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 11197
<b>Pikėt</b> Pikėt : 21958
<b>Votat</b> Votat : 92

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga MARINO prej 18/4/2014, 20:51

Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 10152445_763138373718839_5647067336605993230_nKarakterin tim s'do ta ndroja me asgje....
Ndoshta s'eshte perfekt por eshte i sinqert
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 18/4/2014, 22:27

Dora ime sdo te ndalet vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh se per ty me zemer vuaj Mergimtare je ne kete bot shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot mos harro kudo qe je “Te Dua”
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane do te hy ne dhomen tende,
Vetem ta dish se sa te DUA sdo te jetojsh as 1 orė pa mua! Dashuri e vertete ishe ti per mua por asnjehere ne jete e shijuar Edhe pse kurr nuk te takova ta dish se me zemer te kam dashurua … Deri kur per ty do te mendoj deri kur shpirti ty do te kujtoj Deri kur une i mjeri te duroj deri ne fund te jetes zemra ty do te dashuroj… Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte mos e kupto kete sikur tjeret thone se kur te njoha menjehere te kam deshte dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone..
Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 1544524_493930340728873_1825139871_nDedikuar ty ...!! - Faqe 9 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/4/2014, 09:32

Asnjėherė nuk u lodha duke tė tė pritur
Tė tė shihja ty o yll i ndritur
Dhe pse koha shpejt kaloi
Zemra ty asnjė ēast nuk tė largoi ...!

Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 Befun119E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 19/4/2014, 23:42

Ndoshta nje dite do te shihemi prape, ndoshta ndjenjat nuk do te zbehen, ndoshta do t'me perqafosh si heren e pare e do t'me pershendesesh nga larg, ndoshta edhe une do te pres duke qeshur, apo do te ecim para njeri-tjetrit si dy te panjohur, sikur se kemi njohur njeri tjetrin asnjehere, sikur s'jemi dashur kurre. Do te doja ta ktheja ate dite, ti ktheja ato momente kur me dukej se kisha boten timen, kur ndjeva se isha me e lumtur se kurre, kur shuanim mallin qe kishim per njeri-tjetrin.
Edhe pse ti ike nga une, edhe pse me le te vetme, edhe pse
u desh perseri te ndjeja ate, ate mall qe ti thoje, e me premtoje se nuk do ta ndjeja me, une prape te dua ,
te dua me gjithe gabimet e tua, te dua me gjithe koken tende te forte, te dua me te gjitha detajet tua... ashtu si nuk kam dashur asnjeri perpara, dhe nuk do te dua me.
Une lutem qe nje dite te shoh perseri, lutem qe ate dite te mund te perqafoj, lutem qe te mund te them cfare ndjej per ty, perseri.
Te pres tani, te prita qe kur u largove, do te pres gjithmone.Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/4/2014, 23:44

Njė puthje e jotja sytė mi mbush me lotė
Tė kam gjithmonė nė mėndje dhe nuk tė harroj dot
Njė puthje e jotja ditėn ma gėzon
Se zemra ime, zemrėn tėnde shumė e dashuron
Je gjithēka pėr mua dhe kėtė mos e harro
Sa herė tė lexoshė emrin tim, tė lutem mė kujto
Po mos tė kem ty do isha e vetmuar
Dhe zemra ime do ishte e copėtuar ...!!

Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 23a10E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 19/4/2014, 23:45

O zemer...!! Qe ne momentin e pare qe zerin ta degjova s'te thash te dua me fjale por zemren ta dergova..Qe ne momentin e pare qe syte ti pashe s'te thash te dua vetem fjale por zemren ta dhashe...Te dhashe zemren dhe jeten ta dhashe meri s'kam ci dua se asgje nuk ka kuptim nese seshte ne duart e tua...Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 19/4/2014, 23:48

Dua te shkruaj dicka per ty, per mua, me mire te them PER NE! Ndoshta menyra e te shkruarit nuk eshte dhe nuk i afrohet perfektes, por ideja se ti do lumturohesh po me jep force te te shkruaj. E unė, dua thjeshte te te them qe deri sa te vazhdoj te jem, do jem per ty, me ty, duke te dashur me shume se veten, duke menduar per ty me shume se per veten, duke jetuar per ty, dhe jo per veten. Arsyeja eshte e thjeshte. Pa ty s'ka dashuri, s'ka mendime, s'ka jete, s'dua te te humbas... Ky eshte qellimi im.duke te imagjinuar ty fytyra jote engjellore eshte ngulite thelle ne memorjene time dhe nuke shqitete dote preje saje te dua eshte nje shprehje nje thenje qe cdo kushe e thote ne jete po une te theme nga brendsija e shpirtite dhe nga thellesija e zemrese te dua dhe do te dua sa te jeme gjalle dhe pse eshte e veshtire te te keme prane sdi tekame ado te keme ne jete perkra meje vece nje gje di qe cmendurija ime e perditshme ndoshta dhe e perjetshme je dhe do te ngelesh ti dhe vetme ti.!!!Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/4/2014, 23:54

Ē'do natė kur mbyll sytė, veē pėr ty ėndėrroj
Ti je zemra ime, shumė tė dashuroj
Me ėndrra mallin e kam shuar, duke tė pėrqafuar
Kujtimet skanė tė sosur, ėndrrat skanė tė mbaruar!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Arlo prej 21/4/2014, 19:06

Mos me harro. Mbase nuk kam qene asgje e vecante per ty. E tipit, nje komedi dashurie dosido, nje liber i lehte qe sapo e mbaron e harron menjehere, nje dite pushimi ne mesin e pushimeve, nje dhurate qe pelqeje por jo e tipit "Oh Zot, ishte pikerisht ajo qe doja!". Besoj se kam qene nje nga ato per te cilin nuk i tregohet miqve sepse "Nuk dihet si shkon". Kur te shkruaja nuk lumturoheshe, nese te telefonoja nuk eshte se beje te pamunduren te liroheshe nga aty ku ishe per t'mu pergjigjur. Benim dashuri, me perqafoje. Por edhe keto dukej sikur i beje me merzi, si nga halli me teper se sa kenaqesi. Por te lutem, mos me harro. Per mua ke qene si nje nga ato filmat e panjohur qe gjendesh ti shohesh padashje ne nje nate cfaredo dhe dashurohesh pas tij. Ke qene si nje nga ato libra ne te cilet nenvizon shprehjet, mban shenim faqet, nje nga ato libra qe te bejne ti thuash te tjereve "Insistoj, duhet ta lexosh... te te them per cfare flet?". Ke qene si dita e pare e pushimeve pas shume muajsh pune. Dhurata qe kisha deshiruar gjithmone, ajo dhurate qe kur e hap te gjithe te tjerat jane kot. I kam treguar per ty edhe komshijes sime 80vjecare. E dijne per ty edhe macet e mia, qeni im, zogjte dhe rruget qe pershkoj. Edhe muri i dhomes sime e di per ty. Duhej t'ua tregoja te gjitheve. Kur me shkruaje, tek hapja mesazhin me dridheshin duart. Per t'iu pergjigjur nje telefonate nga ty do kisha bere edhe olipiaden besoj. Beja dashuri me ty sepse pa te vdisja... e kupton diferencen besoj?! Tani po te shkruaj per te te lene, une nuk dua te shoh te te zere gjumi nen batanijen e dashurise sime. E di, dukej sikur mund te mjaftonte. Por nuk mjafton. Une dua qe ti te dashurohesh. Ok? Vetem, te lutem... Mos me harro. Me uro ditelindjen e ardhshme, me pyet si jam, here pas here. Ti e di qe me mbetet hatri shpejt!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/4/2014, 20:15

Kam mallė tė dėgjoj zėrin tėnd.
Pėr fytyrėn tėnde mė djeg zemra.
Ka ditė qė stė shohė, ka netė qė mė mungon.
Vetėm shikimi yt, mallin nga unė e largon.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 22/4/2014, 15:54

Enderroj te jem me ty,ne c'do cast te jetes sime
Enderoj te jemi dy..ti japim fund kesaj dhimbje.
Ti je larg e me mungon, 1 boshllek ne zemer ndjej.
Kte dhimbje ma lehteson, kur ne enderr ti me vjen.
Enderroj t'jemi te lumtur sebashku gjer ne pafundsi.
Ta puth buzen e paputhur te rri ne kraht e tu
Enderoj per ty engjelli im, se e till je per mua
Je engjell, princesha e zemres sime
une njeri tjeter kurr sdo te dua!.Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/4/2014, 16:07

Dy Duar... Dy Sy...
Njė Zemer Pėr Ty...
Dy Fjalė... Dy Emra...
E Ngjitur Dhe Zemra...
Shumė Buzėqeshje... Shumė Pėrqafime...
Por Vec Njė E Ngroh Zemrėn Time...
JE TI JETA IME !!

Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 10153210E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 24/4/2014, 08:27

Me mungon,buzqeshja jote
Me mungon,fjala jote keshilluse.
Me mungon,ledhatimi yt .
Me mungon,dora jote e bute.
Me mungon te me flasesh embel.
Me mungon edhe te me bertasesh!
Me mungon dashurija jote!
Kafshe ti je krijesa me e embel e kesaj bote.Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 24/4/2014, 09:19

Kaloj edhe kjo natė e bukur dhe e qetė, shpresoj qė premtimi jot tė jet i vėrtetė
Qė nė zemrat tona vuajtje tė mos ketė dhe dashuria tė mbizotėroj si mbret ...!


Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 26a10E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 29/4/2014, 23:55

Eci me zemer ne dore
ne rrugen e jetes te paane
Shoh per qark peisazhe
qe me sjellin ndermend
fraksione kujtimesh
e kridhem ne to duke munduar veten ...
Valle,pse dot si frenoj?
pse ti duhet te jesh
atje ku tanime nuk te takon?
pse duhet qe kujtimet ti
te mi pushtosh? Valle ndjenja ime nuk te mjafton?
Te terheq me shume roberia
e shpirtit se pastertia e tij?
Qenien time ta fala ty
pa te kerkuar gje ne shkembim,
se te tille e konsideroj une dashurine sakrifikim i pafund,
i shpirtit tim..

Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 1549527_229202917286302_1588027364_nDedikuar ty ...!! - Faqe 9 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/4/2014, 08:54

Sytė hedh nga qielli, pres tė mė dėgjosh
Ankthin qė ndodhet brėnda meje, pres qė tma largosh
Kėrkoj dorėn tėnde tė butė, mbi mua tė qėndroj
Dhe shpirtin tėnd tė shenjt qė mua tmė drejtojė!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 4/5/2014, 02:25

Ec perpara kur mos u ndal...Forcen e shpyrttit askujt mos ja fal...Ec perpara shiko drejtimin tend...Nese pengohesh diku cohu perseri ne kemb...Askujt meshir mos i kerko...Nese dikush te lendoj per te mos mendo...Lufto per jeten se cdo gje eshte e bukur...Kur mos e vrit mendjen se do ngelesh e humbur...Nese dikush te le me zemer te coptuar...Ngrihu perseri gati per te Lufftuar...!!!Dedikuar ty ...!! - Faqe 9 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/5/2014, 13:52

Si dielli i mėngjesit je ti pėr mua
Je ngrohtėsia qė aq shumė e dua
Je gjithēka qė nė kėtė botė e dėshiroj
Je arsya e vetme qė unė jetoj..!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 24/5/2019, 00:53