Ato gjera qe ne nuk do kuptojme kurre tek meshkujt!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ato gjera qe ne nuk do kuptojme kurre tek meshkujt!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/5/2012, 00:41Sjellja e meshkujve nuk eshte dhe aq e qarte

Meshkujt kani nje memorie selektive
Meshkujt harrojne daten e pervjetorit, emrin e femijve dhe te miqce tuaj me te ngushte, lulet tuaja te preferuara…por meshkujt nuk harrojne kurre kur eshte nje ndeshje futbolli dhe per numrin e birrave qe kane ne frigorifer.

Meshkujt mendojne se ne jemi shikuese te vemendshme
Nga celesat , tek pantallonat, per pagesen e taksave ,deri tek corapet.Meshkujt mendojne se ne jemi te lidhura me gjithe objektet e tija personale… Por me mire jepini nje lajm te keq duke I thene qe te merret vet me punet e tija

Meshkujt mendojne se seksi zgjidh te gjitha problemet
Cilido qe te jete diskutimi I fundit, ato e gjejne gjithmone zgjidhjet e problemeve ne krevat.

Meshkujt mendojne se I kane bere punet e shtepise
Te besh nje pune nuk konsiston,qe te hiqni pluhurat nga vendet me te dukshme (zakonisht TV dhe tavolinen e ngrenies) ose per te hequr grumbullin e letrave. Megjithate per te bere punet e shtepise nuk eshte nje “sherbim” per te marre nje medalje ; por dicka qe do I sherbej atij dhe shtepise ku po jetoni.

Meshkujt nuk kuptojne asgje nga lavatricja
Per te ndare ngjyrat ose veshjet sipas cilesise se tyre , eshte nje prove shume e veshtire per ta, Meshkujt mundohen te na tregojne se jane me inteligjent se ne, ne cdo rast. Por ketu nuk do I eci

Meshkujt ecin shume shpejt
“Je ti qe ecen shume ngadale” eshte pergjigjia e tyre dhe na kthejne kurrizin dhe vazhdojne perpara.Nese neve do I linim mbrapa persa I perket: edukimit te femijeve, puneve te shtepise etj... ato do te ishin akoma ne shkollen fillore. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:21