Kur meshkujt nuk e kane seriozisht nje marredhenie!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kur meshkujt nuk e kane seriozisht nje marredhenie!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/5/2012, 15:43Meshkujt, nė tė shumtėn e rasteve preferojnė njė lidhje pėr aventurė, eksperiencė, apo tė tjera si kėto. Por ēfarė duhet tė bėjė njė femėr qė ai ta marrė mė seriozisht lidhjen? E sigurtė ėshtė qė dėshpėrimi nuk do u ēojė asgjėkundi. Ju duhet tė pėrpiqeni mė tepėr pėr tė analizuar dhe pėr tė kuptuar situatėn. Nė qoftė se ai nuk dėshiron njė histori serioze, analizoni se nga se vjen kjo gjė. Ndoshta ėshtė tepėr herėt pėr tė, atėherė nuk ėshtė e pėrshtatshme pėr ta vėnė “me shpatulla pas murit”. Do tė rrezikonit madje dhe humbjen e tij.

Nėse ju kuptoni se ai kėrkon vetėm njė gjė nga ju, le tė themi vetėm seks, atėherė situata duhet menduar mirė sepse nuk mund t’u ēojė asgjėkundi. Nėse kjo gjė nuk ėshtė problem pėr ju, atėherė argėtohuni bashkė. Por nėse e ndjeni veten shumė tė pėrfshirė nė atė lidhje, aq sa nuk mund tė jetoni pa tė, mundohuni t’i vini “pikat mbi i”, ose jepini fund kėsaj marrėdhėnie.

Shfaqini drejtpėrndrejtė mendimet tuaja dhe mos u shqetėsoni se si do e presė ai. Nėse ai nuk i pranon disa pėrgjegjėsi, qė janė nė tė drejtėn tuaj t’i kėrkoni, atėherė ėshtė e kotė qė ta vazhdoni kėtė lidhje. Por, nė pėrgjithėsi meshkujt priren tė mos e marrin seriozisht njė lidhje, sepse u friksohen angazhimeve. Nga ana tjetėr, ata kanė frikėn se nėse lidhja shkon serioze mund tė humbasin lirinė e tyre. Nėse ju flisni me tė dhe mundoheni tė keni njė marrėdhėnie harmonike, ai duhet tė arrijė tė kuptoj se dashuria nuk ėshtė njė burg dhe si e tillė as lidhja serioze. Ju mund t’i tejkaloni sė bashku vėshtirėsitė qė ēuan atė pėr tė vepruar nė njė mėnyrė tė caktuar, por duhet tė dini se atij i duhet pak kohė pėr tė reflektuar rreth situatės. Nėse ju mund tė jeni e duruar nė fund do tė shpėrbleheni! (NOA)E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 11/12/2018, 23:49