Takimi i parė, meshkujt zgjedhin kinemanė, femrat duan restorant!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Takimi i parė, meshkujt zgjedhin kinemanė, femrat duan restorant!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/5/2012, 22:48Takimi i parė ėshtė vendimtar pėr fatin e njė ēifti, ja pse ėshtė e rėndėsishme tė zgjidhni me kujdes vendin ku do tė shkoni. Sipas njė studimi tė kryer nga stafi i agjensisė italiane tė takimeve, “Eliana Monti”, 73% e tė anketuarve besojnė se zgjedhja e vendit tė takimit tė tyre tė parė, ėshtė thelbėsore nėse duam qė ajo ditė tė jetė ashtu si na pėlqen.

Shumica e pėrgjigjeve tregojnė se tė dy sekset janė dakord se duhet tė jetė njė vend ku tė mund tė ndjehen tė lehtėsuar. Por meshkujt dhe femrat kanė ide shumė tė ndryshme nė lidhje me atė qė ėshtė vendi ideal pėr tė ndėrtuar takimin e parė. Shumica e femrave, 63%, panė si vendin ideal pėr ditėn e parė tė takimit njė restorant, nga kėto 59 pėr qind donin njė resorant tradicional, edhe pse jo domosdoshmėrisht tė shtrenjtė apo luksoz.

Pjesa tjetėr, 15 % preferonin nė njė piceri apo pub. Por ishte edhe njė pjesė e atyre qė preferoni qė takimi i parė tė ndodhte nė njė shėtitje nė darkė nėn dritėn e hėnės, 10 % do donin tė shkonin jashtė qytetit dhe 3 % dėshironin tė ndodhte nė njė event ekskluziv apo nė njė teatėr. Ndryshe nga femrat meshkuj preferonin kinemanė, ku mes dritave tė ulta mund tė hiqnin ndrojen. Dhe pas mbarimit tė filmit, 58 pėr qind preferonin tė shkonin nė njė pub pėr tė festuar.

Pjesa e mbetur, 42% ėshtė shumė mė romantike, nga kėta 24% do tė preferonin njė shėtitje nė fushat e fshehura tė qytetit, tė tilla si tarraca nga mund tė shihnin ndonjė peisazh tė bukur apo faqet arkeologjike ndriēuar natėn. Ndėrsa 18% dėshironin njė shėtitje nga deti ose liqeni, ose njė pije nė njė verandė.

l.xh/noa.alE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 10/12/2018, 09:53