Dashuria ka nevoje dhe per keqkutime!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dashuria ka nevoje dhe per keqkutime!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/4/2012, 14:43Pa marrė parasysh se nė televizor, apo nė libra: kudo hasim femra qė tentojnė t'i shpjegohen meshkujve dhe anasjelltas. Me kėtė rast asgjė nuk e gjallėron dashurinė mė shumė, se sa keqkuptimet e vogla...

Psikologėt theksojnė se gjėja e fundit qė dėshiron njė femėr, ėshtė qė ajo tė kuptohet gjithmonė nga partneri i saj. Ajo dėshiron qė nganjėherė tė jetė e paparashikueshme. Njė mashkull, i cili ka shpjegime pėr ēdo gjė, nė periudhėn afatgjatė bėhet i mėrzitshėm. Me kėtė rast mungon fėrkimi, i cili nxit tendosjet, tė cilat e bėjnė marrėdhėnien mė interesante.

Nganjėherė femrat pėrdorin hidhėrimin artificial, pėr tė tėrhequr vėmendjen. Ekspertėt theksojnė se kjo ėshtė njė gjė e mirė, pasi secili partner duhet tė paraqesė tiparet, tė cilėt tjetri nuk i sheh dhe nuk i vėren, ngase shumė shpejt, marrėdhėnia mund tė bėhet tejet e ngushtė.

Kur njėri nga partnerėt ruan njė numėr tė vogėl tė fshehtėsive qė ka, mund ta bėjė partnerin e vet kureshtar dhe tė joshė vėmendjen e tij. Gjithashtu mund tė jetė edhe njė pėrparėsi, nėse nuk kuptoni tė gjitha gjėrat, por reagoni ashtu siē e ndieni veten nė atė moment. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 20/4/2018, 10:55