Ja pse nuk te merr ne telefon!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ja pse nuk te merr ne telefon!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/4/2012, 11:05“Nėse nuk tė merr nė telefon, e vėrteta ėshtė se ti nuk i pėlqen mė aq sa duhet”. Kjo ėshtė ajo ēka kemi mėsuar nga njė film i 2009 me titullin “He’s Just Not That Into You” i Ken Kwapis.

Ditėt e sotme nė BBC janė pyetur persona nė lidhje me raportin qė kanė njerėzit me celularin dhe se si mund tė llogaritet dashuria me sasinė e telefonatave apo mesazheve.

Ditėt e sotme ėshtė koha ku tė gjithė janė tė pajisur me njė telefon tė thjeshtė, por mė sė shumti smartphone dhe mjaftojnė shumė pak veprime tė thjeshta pėr t’u lidhur me kėto, nė ēdo skaj tė botės.

Njė revistė shkencore ka analizuar dinamikėn e jetės tė mė shumė se tre milionė pėrdoruesve evropianė tė telefonisė celulare dhe ka rezultuar qė femrat janė mė tė pėrqendruara nė lidhje me seksin tjetėr, kjo krahasuar me meshkujt.

Me pak fjalė rezultati: Ai nuk tė merr nė telefon pasi mė parė dihet qė do ta marrėsh ti. Dhe kjo s’do tė thotė aspak se ai nuk tė do, por vėmendja e dukshme apo e jashtme ėshtė mė e pėrmbajtur te mashkulli se te femrat.

Pėr sa i pėrket pyetjes nė rast se personi i dashuruar ėshtė ai qė merr me shpesh, nuk ka ardhur ende njė pėrgjigje e saktė pasi ka raste qė diēka e tillė ndodh, por gjithashtu ka raste tė tjera nė tė cilat janė karakteristika tė tjera tė njeriut qė nuk bėjnė qė diēka e tillė tė ndodhė. (NOA)E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Ja pse nuk te merr ne telefon!

Mesazh nga Arian prej 26/4/2012, 11:21

@LePuRuShJa shkruajti:

“Nėse nuk tė merr nė telefon, e vėrteta ėshtė se ti nuk i pėlqen mė aq sa duhet”. Kjo ėshtė ajo ēka kemi mėsuar nga njė film i 2009 me titullin “He’s Just Not That Into You” i Ken Kwapis.

Ditėt e sotme nė BBC janė pyetur persona nė lidhje me raportin qė kanė njerėzit me celularin dhe se si mund tė llogaritet dashuria me sasinė e telefonatave apo mesazheve.

Ditėt e sotme ėshtė koha ku tė gjithė janė tė pajisur me njė telefon tė thjeshtė, por mė sė shumti smartphone dhe mjaftojnė shumė pak veprime tė thjeshta pėr t’u lidhur me kėto, nė ēdo skaj tė botės.

Njė revistė shkencore ka analizuar dinamikėn e jetės tė mė shumė se tre milionė pėrdoruesve evropianė tė telefonisė celulare dhe ka rezultuar qė femrat janė mė tė pėrqendruara nė lidhje me seksin tjetėr, kjo krahasuar me meshkujt.

Me pak fjalė rezultati: Ai nuk tė merr nė telefon pasi mė parė dihet qė do ta marrėsh ti. Dhe kjo s’do tė thotė aspak se ai nuk tė do, por vėmendja e dukshme apo e jashtme ėshtė mė e pėrmbajtur te mashkulli se te femrat.

Pėr sa i pėrket pyetjes nė rast se personi i dashuruar ėshtė ai qė merr me shpesh, nuk ka ardhur ende njė pėrgjigje e saktė pasi ka raste qė diēka e tillė ndodh, por gjithashtu ka raste tė tjera nė tė cilat janė karakteristika tė tjera tė njeriut qė nuk bėjnė qė diēka e tillė tė ndodhė. (NOA)

majep numrin dhe do shikosh a te marr ne telefon apo jo.po ti nuk ke guzim...hahahahhaWer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben. (Johann Wolfgang von Goethe)

avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ja pse nuk te merr ne telefon!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/4/2012, 11:22

Hahahhahahahaha prit se po vjenė ... Tė vjenė numri me postė ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Ja pse nuk te merr ne telefon!

Mesazh nga Arian prej 26/4/2012, 11:28

@LePuRuShJa shkruajti:Hahahhahahahaha prit se po vjenė ... Tė vjenė numri me postė ...

nuk vjen me paste se nuk din gjermanishte me me kerkuar. ROOSEEWer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben. (Johann Wolfgang von Goethe)

avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ja pse nuk te merr ne telefon!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/4/2012, 11:32

Vjenė, vjenė mos u mėrzit ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Ja pse nuk te merr ne telefon!

Mesazh nga Arian prej 26/4/2012, 11:48

Nuk kam kuti poste une mundesh vetem ketu me ma derguar.hahahahahaWer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben. (Johann Wolfgang von Goethe)

avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ja pse nuk te merr ne telefon!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/4/2012, 11:50

Keq pėr ty pra hahaha ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Ja pse nuk te merr ne telefon!

Mesazh nga Arian prej 26/4/2012, 11:53

po po keq valla.A bejme nje Kompromis?ma jep adresen se vi une atje si me sebep shoh edhe Parisin? hahahahahahahah (o i mjeri une cka ka me me gjete)Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben. (Johann Wolfgang von Goethe)

avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ja pse nuk te merr ne telefon!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/4/2012, 11:56

Hahahahhaha ... Joooooooooooo nuk bėjė kompromise unėėėėė ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Ja pse nuk te merr ne telefon!

Mesazh nga Arian prej 26/4/2012, 11:58

Ok ti e pa kompromise.te deshiroj nje dite te mbrekullueshme sic je vete.kam bere shaka ti me njeh beson ( me keqardhje vetem virtual.) ROOSEE :salut:Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben. (Johann Wolfgang von Goethe)

avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ja pse nuk te merr ne telefon!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/4/2012, 12:00

E diiiii ... Faleminderit shumė ... Njė ditė tė bukur tė dėshirojė dhe unė ty ... PUCE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Buzqeshje Re: Ja pse nuk te merr ne telefon!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:19