Skualifikohet Barcelona, Ēelsi nė Mynih!!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Skualifikohet Barcelona, Ēelsi nė Mynih!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 24/4/2012, 22:43

Skualifikohet Barcelona, Ēelsi nė Mynih!! Barcelona-chelsea-300x157

Janė dashur 37 minuta qė Barcelona tė zhbllokojė rezultatin nė ndeshjen deēizive pėrballė Ēelsit nė kuadėr tė gjysmė finaleve tė Ligės sė Kampioneve. Ishte Busquets ai qė gjeti rrjetėn nė minutėn e 35 tė ndeshjes. Nė minutėn e 35 Xhon Terri del jashtė fushės me karton tė kuq pasi ndėrhyri pa top nga prapa tek Sances. Nė minutėn e 44 shėnoi edhe Iniesta golin e dytė pėr katalanasit duke e bėrė gjithēka mė tė vėshtirė pėr anglezėt. Ramires shėnoi golin e parė pėr Ēelsin nė minutėn e 46 duke hapur sėrish lojėn pasi me kėtė rezultat mbetet e kualifikuar skuadra angleze.

Nė minutėn e 47 gjyqtari dha njė penallti e cila u shkaktua nga Drogba. Nga pika e 11 metėrshit u vendos Lionel Messi i cili nuk arriti tė shėnojė pasi e humbi penalltinė. Fernando Torres shėnoi nė minutėn e dytė shtesė golin e dytė pėr Ēelsin duke skualifikuar Barcelonėn dhe duke prerė biletėn pėr nė Mynih.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/6/2019, 11:34