A eshte c'eshtje matematikore dashuria?

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje A eshte c'eshtje matematikore dashuria?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 16/4/2012, 19:04Lumturia nė ēift? Ēėshtje numrash ose tė paktėn kėshtu thotė njė terapiste australiane qė ka zbuluar rregullin algjebrik tė njė raporti tė gjatė. Sipas llogarive tė bėra...funksionon!

A nuk ju ka ndodhur qė njė e njohur, ca kohė pas ndarjes me tė dashurin tė thotė qė e ka kuptuar qė mes tyre nuk funksiononte: “Isha pėrqendruar shumė te ai, veten e kisha lėnė pas dore. Pasi u ndava, vendosa t’i kushtoj mė shumė kohė vetes. Tani ndihem mė e qetė: nuk do e bėj mė tė njėjtin gabim!”

Dhe duhet ta besoni. Sipas njė terapiste pėr jetėn, Alina Berdichevsky, njė vajzė si e njohura juaj, ka vėnė nė praktikė rregullin 90 10. Pikėrisht kėshtu, specialistja ka gjetur rregullin e dashurisė me afat tė zgjatur! Po ku qėndron thelbi i tij. “E thjeshtė: ti duhet tė jesh e kėnaqur nga jeta jote 90 pėr qind para se tė pėrfshihesh nė njė lidhje. Mes shumė grave qė takoj nė punėn time, kam kuptuar se ato qė janė mė tė realizuara, falėnderojnė pėr vetėm 10 pėr qind tė kėnaqėsive tė tyre, shokun. Ato partnerin e kanė plotėsimin e njė lumturie qė e kanė tashmė. Ose, si ka thėnė njėherė Jennifer Aniston, ‘qershia mbi tortė”: Kur e ndjen forcėn tėnde tė brendshme, ai nuk bėn gjė tjetėr veēse tė lumturon mė shumė”. /Telegrafi/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 15/12/2018, 06:23