Cfare duhet te mesojme nga nje takim i shkuar keq?

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Cfare duhet te mesojme nga nje takim i shkuar keq?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 16/4/2012, 18:28Takimi i pare me nje mashkull ju ka shkuar keq? Thjeshte, cfare ka ndodhur? Dashuria ne fund te fundit kerkon mbi te gjitha dike qe te mund te perputhet me ju ne ardhmen, nje marredhenie ne cift e mundur. Por me siguri qe nuk eshte e thjeshte per tu gjetur: nese mund te gjendet do ishte tek te gjithe meshkujt me te cilet keni dale te pakten njehere.

Kjo nuk do te thote qe eshte nje gje e shemtuar :nese nje "vardisje" nuk shkon mire deri ne fund, nuk duhet te rrijme aty te qahemi me friken se mos mbetemi per gjithmone vetem.

Pas takimit te pare qe nuk ju ka shkuar mire, nese dashuria eshte ajo qe ne kerkojme ne jete, do na duhet kohe per tu menduar. Te gjesh burrin perfekt nuk eshte thjeshte, per kete do jete mire qe te arrijme te kuptojme thelle ate qe deshirojme tek nje burre.Ne fakt nuk duhet jeni shume kerkues : burri perfekt nuk ekziston ( si dhe gruaja perfekte), por ekziston ai qe ben per juve, ai qe te ben te ndjejehesh gruan dhe te ben dite per dite te lumtur ne raportin tuaj.

Dhe dicka tjeter cfare mund te bejme per te gjetur miq te rinj dhe ti dedikoheni interesave personale: sa cifte te lumtura ne fakt jane njohur duke praktikuar te njejtat gjera per kohen e lire? Dashuria mund te jete kaq afer, por nuk duhet te jemi te fiksuar mbas kerkimeve, me mire ti dedikoheni dickaje qe preferoni, duke sfiduar fatin: do te jete ai qe do te vendosi se nese eshte momenti per te dashuruar apo jo.Nje koncert , nje moster arti, nje lexim, kinema : keto jane vendet dhe evenimentet ku do te takoni nje mashkull per nje lidhje e cila mund te zgjasi.Por dhe duhet te mbani mend gjithmone qe nuk mjafton nje shikim, nuk eshte are gjithcka qe shkelqen.

Si perfundim kerkimi i nje burri ideal mund te kaloj dhe nga mendja juaj e hapur.Nuk eshte e thene qe nje njeri i bukur eshte vetem i tille ne siperfaqe; ashtu si nje atlet eshte i fiksuar vetem me kujdesjen e trupit te tij,nuk eshte e thene gjithashtu qe nuk mund te qeshim me nje intelektual. Asnje njeri nuk pelqen te shikohet me ane te paragjykimeve, qe eshte menyra me e mire per ofenduar dike. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:11