M.United e M.City shikojnė njėri tjetrin!

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje M.United e M.City shikojnė njėri tjetrin!

Mesazh nga Albatros prej 14/4/2012, 12:32

Kampioni dhe lideri i Premier Leagues, Manchester United dhe rivali i tyre lokal pėr titull, Manchester City kėtė javė presin tė arkėtojnė pikėt plota. Djajtė e kuq nė “Old Traford” e presin skuadrėn e Aston Villas, edhe pse vlerėsohen favorit Villa shpesh herė i ka prish punė skuadrave me oreks tė lart. Ndėrkaq Manchester City pritet tė ketė punė mė tė lehtė edhe pse do tė luan nė udhėtim te Norwichi. Pesė javė para pėrfundimit tė edicionit, distanca nė mes tyre ėshtė rikthyer nė pesė pikė, ndėrkaq qė presioni ėshtė edhe mė i madh pasi do tė kenė edhe pėrballjen e tyre tė drejtpėrdrejt. Kjo javė mė shuam do tė kaloi duke e pėrcjellė njėra skuadėr trjetėrn nė paraqitjet e kėsaj fundjave. Vikendi pos ndeshje kampionate do tė regjistroi edhe dy sosh tė FA Cup, nė tė cilėn kėrkojnė suksesin skuadrat qė janė pėrshėndetur para kohe nga trofeu nė Premier League. Liverpooli takohet nė “Enfield Road” me rivalin qytetit, Evertonin, ndėrkaq pėrballja tjetėr do tė jetė londineze, nė mes Tottenhamit dhe Chelseas.
Liga e Anglisė
E shtunė
13.45: Norwich - Man City
16.00: Sunderland - Wolves
16.00: Swansea – Blackburn
16.00: West Brom - QPR
13.30: Liverpool - Everton (FA Cup)
E diele
Bolton - Tottenham
17.00: Man Utd - Aston Villa
19.00: Tottenham - Chelsea (FA Cup)
E hėnė
20.00: Arsenal - Wigan


    Ora ėshtė 24/6/2019, 11:51