Baseli shikon kah finalja

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Baseli shikon kah finalja

Mesazh nga Albatros prej 14/4/2012, 12:30

Nė futbollin zviceran, kampioni dhe lideri, Baseli do ta zhvillon ndeshjen e Kupės me Wnterthurin. Nė kėtė takim mund tė kemi prezencėn e gjashtė futbollistėve shqiptar. Mesfushorėt Granit Xhaka dhe Xherdan Shqiri pritet sigurt tė jenė nė minuta e parė, ndėrkohė pėr Baselin nė stol do tė jetė edhe Arlind Ajeti. Ndėrkaq te skuadra e Winterthurit nė dispozicion janė Isuf Llumnica, Ermir Lenjanin dhe Altin Osman. Nė kampionat, pėrcjellėsi i Baselit, Luzerni ėshtė mysafir i Cyrihut.

Liga e Zvicrės

E shtunė
17.45:Lozana - Thun
17.45: Young Boys - Grasshoppers
E diele
16.00: Servette - Sion
16.00: Cyrihu - Lucerni
14.00: Winterthur – Basel (Swiss Cup)


    Ora ėshtė 25/8/2019, 05:14