Dashuria ne pune!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dashuria ne pune!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/4/2012, 12:01Dashuria ne pune, nje situate specifike, nje marredhenie qe duhet te jete e vecante por e veshtire per tu fshehur per nje kohe te gjate. Pa u mbeshtetur ne paqartesite e marredhenieve profesionale nese ka nje marredhenie hierarkike ose ne rast ndarjeje. Puna eshte vendi ku ju kaloni pjesen me te madhe te kohes tuaj, ka ardhur momenti qe te lini takime me persona me horizonte te ndryshme dhe pse mos te biesh ne dashuri me colegun tend te punes.

Sipas nje studimi kanadez, nje mbi tre persona ka pasur lidhje me nje koleg pune, kurse nje lidhje mbi pese qe ka filluar ne pune ka perfunduar ne martese.
Por takimi ne vendin e punes mund behet nje loje e rrezikshme:ne fakt duhet te jeni gati te perballoni thashethemet e punonjesve te tjere ( gjithcka dihet ne boten e vogel te nje kompanie), gjithashtu te shikosh xhelozete dhe te pranosh idene nese kjo lidhjeje nuk funksionon, duhet te duroni dite per dite personin qe ju ka lene. Mos flasim per shume histori te tjera ku burra te martuar qe nuk i lene kurre grate e tyre.

Beni kujde nga surprizat : Ju nuk e dini se kush fshihet ne te vertet mbas atij kostumi gri qe juve ju duket kaq terheqes. Per shembull mund te jete pijes i birrave, nje person qe perpelitet ne djerse para se nje loje futbolli te filloj ne TV, nje njeri qe i rri mendja vetem tek puna dhe nuk ka asnje lloj interesi tjeter... Atehere nuk ju mbetet vecse juve te ndiqni hetimet, perpara se te hidheni ne sulm. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 15/12/2018, 06:35