Dashuria perfundon : Ja dy arsye kryesore!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dashuria perfundon : Ja dy arsye kryesore!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 6/4/2012, 07:21Dashuria mund te perfundoje per shume arsye te ndryshme.Ne kete rast vetem partneret e dine arsyen perse nuk ka funksonuar .

Ja dy arsye qe te cojne drejt ndarjes :


Partneri nuk do femije

Ne fillimin e nje projekti ne cift eshte fakti nese nuk do te krijosh familje ose te kesh femije ( biologjik apo te adoptuar).Mund t'iu duket dicka pa vlere, por eshte e rendesishme perpara se historia te behet serioze,te sqarohet se cilat jane te deshirat e perbashketa per te ardhmen.Gjeja e pare qe duhet te kuptojme eshte nese partneri nuk do qe te kete femije me ne perkohesisht apo nuk do asnjehere; keto jane dy koncepte shume te ndryshme. Marrim nje shembull te nje cifti te famshem,ajo e Eva Longoria dhe Edoardo Cruz: ne javet e fundit eshte marre vesht se kush ishte arsyeja se perse jane ndare. Eva kishte shprehur deshire per nje marredhenieje me serioze dhe foli per te krijuar nje familje. Ai? Kurse, ai "iku me vrap". Per historite serioze dhe femrat me te bukura qajne.

Xhelozia mund te behet obsesive

Xhelozia eshte nje lloj kanceri per ciftin. Jane disa persona qe nuk i permbajne dot emocionet e tyre dhe arrijne te trasformohen nga partner te dashur dhe zemergjere, ne " bisha te verteta". Duhet te bejme vertet kujdes per ato qe jane pasigurite tona: nuk mund t'ia kthejme te gjithe agresivitetin tone ose friken qe kemi partnerit ne cdo moment sepse kjo histori nuk do kishte ndonje shtyse per te vazhduar perpara. Gjithashtu mund te konsiderojme dhe nje aspekt tjeter : te kesh nje person perkrah qe nuk ka besim tek ne, qe vazhdon te na trajtoje si fajtore dhe te na akuzoje per gjera qe ne nuk i kemi bere (nuk eshte shume stimuluese apo jo?). Kjo lloj sjellje, behet shume ofenduese dhe e con nje cift drejt ndarjes. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 11:57