Ai nuk eshte ashtu siē e mendoja?

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ai nuk eshte ashtu siē e mendoja?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/4/2012, 07:44Ju keni kohe qe kerkoni, takoni dike qe ju pelqen, mbase jo princi i kalter por…Filloni te dilni me te mbremjeve, te flisni, por ka diēka qe ēalon ; ai nuk eshte ashtu siē e kishit imagjinuar ju.

Shume femra ndhodhen perballe kesaj dileme : a eshte ky personi i duhur ? Ata kane enderruar per kohe te gjate jeten e tyre ; kane imagjinuar ate me te cilin ata do te kishin deshire te jetonin, ate ēfare ata do te donin te benin me te, etj.

Te frymezuara nga letersia, nga gazetat, nga kinemaja madje edhe nga te afermit (pa folur ketu per peshen e familjes),femrat jane totalisht te pavendosura perballe situatave qe ata jetojne.

Si t’ja bejme ? Ta leme dhe te vazhdojme te kerkojme princin e kalter ? Po sikur te na rresqiste nga duart nje histori e bukur ? Te vazhdojme me dike duke menduar se s’do gjejme dike me te mire dhe duke pasur parasysh se kemi kohe qe jemi vetem ?

Nuk eshte e lehte ti ndash gjerat : shpesh themi se duhet ti bindemi instiktit, por kujt ti besojme ? ndjenjes apo arsyes ? Nese ju degjoni njerezit qe ju rrethojne, ata mund te te thone ēdo gje dhe te kunderten e saj («vazhdo, qenka i mire »… « jo, ky s’ben per ty… »).

Por nguliteni mire ne mendje se behet fjale per jeten tuaj. Per kete ekzistojne shume metoda : me e thjeshta eshte temerrni nje leter dhe te listoni te mirat dhe te keqijat dhe te shihni kush dominon. Nese as kjo nuk e zgjidh situaten, ju mund te konsultoni nje profesionist i cili mund t’ju ndihmoje qe ti shihni me qarte gjerat.

Dhe mos harroni se historite me te bukura nuk lindin nga dashuria me shikim te pare. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 11:57