Pesė qėndrimet femerore qė nervozojne burrat!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Pesė qėndrimet femerore qė nervozojne burrat!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/3/2012, 07:391. Ulja e vetvetes


Ky eshte nje problem universal te femrat; kur femrat dalin me nje mashkull me te cilin ata jane te dashuruara, ka gjithmone nje moment ku ata permendin diēka qe ata nuk e pelqejne te vetje e tyre. Pse ndodh kjo? Mbase nje mungese besimi te vetvetja, por ne pergjithesi kjo eshte menyra qe femrat perdorin me njera-tjetren per te forcuar miqesine; duke u treguar histori tragjike shoqeve, ata forcojne lidhjet miqesore. Por kjo nuk ecen me meshkujt. Meshkujt i forcojne lidhjet e tyre miqesore me njeri-tjetrin duke treguar histori te sukseshme dashurie. Tu tregosh atyre dobesite, nuk eshte aspak terheqese. Me keq akoma, te ulesh vetveten eshte nje fyerje per pretendentin tuaj sepse ne kete menyre ju i tregoni atij se ai nuk eshte duke frekuentuar “perlen e rralle”. Bejeni ate pra te ndihet krenar prane jush dhe mbajini pasigurite tuaja per vete.

2. Te analizoni me teper seē duhet

“Ai me tha “ē’kemi zemer” mbreme, kurse sot vetem “ē’kemi”...a do te thote kjo qe ai s’me do me?”. Po ta dinit ju qe nje burre i zakonshem mendon shume pak per keto lloj gjerash, ju nuk do te humbisnit qofte edhe nje sekonde te vetme me keto lloj analizash. Tek e fundit, nese ai nuk e meriton besimin qe ju i keni akorduar, prisni menjehere ē’do lloj mardhenie me te dhe kaloni ne diēka tjeter...

3. Te flasesh per te dashurin me shoqet

Per fat te mire, burrat nuk e marrin mire me mend se ēfare mund te zbulojne parteneret ne biseda me shoqet e tyre mbi ta, por ata jane te informuar ne menyre te mjaftueshme per tu ndjere ne siklet. Me siguri, ju ka rastisur te shikoni partenerin tuaj te “shqetesuar” qe futet ne nje dhome te mbushur plot me shoqet tuaja . Kjo ndodh pasi ai e di se te gjitha shoqet dine me saktesi rrogen e tij, peshen e trupit, te shkuaren e tij dashurore... edhe pse ju jetoni me te prej shume pak kohesh. Por, mbase ai nuk e di se shoqet tuaja kane lexuar gjithashtu te gjitha SMS-te qe ai ju ka derguar, menyren se si ai puth, etj. Edhe pse ju nuk mund ta eliminoni kete sjellje tipike femerore, te pakten sigurohuni qe ai te mos i marre vesh keto biseda mes shoqesh.

4. Ti nderpresesh

Kur nje burre ju drejtohet juve, imagjinoni sikur ai eshte ne kembe, mbi nje skene, nen driten e projektoreve. Te pakten, keshtu e shohin meshkujt veten. Po te observoni me kujdes nje bisede mes dy burrash, ju do te vereni se ata nuk e nderpresin njeri-tjetrin, nuk replikojne ne te njenjten kohe dhe nuk aprovojne / desaprovojne ne menyre direkte. Ata e degjojne njeri-tjetrin. Veproni edhe ju keshtu; ai do te jete mirenjohes dhe mund te flase me shume, sidomos per ēeshtje si ndnjenjat, emocionet, etj.

5. Tu besh pyetje te paszgjidhshme

“Te duket e bukur, apo jo?”, “ jam e shendoshe dhe e shemtuar. Jo, mos me thuaj te kunderten. Me shiko mua! Jam e ēuditshme”, “Pse sme telefonon me ēdo dite si me pare?”... Nese i keni bere pyetje te tilla partenerit tuaj ( e dime qe e keni bere, mos u hiqni si te pafajshme), me siguri ju kujtohet mimika dhe shikimi i tij. Eshte i njenjti shikim qe mund te vereni te nje ushtar kur lexon: “Kujdes! Zone e minuar”. Ai do te beje perpara, por nuk di se ku te vendose kembet. Me keq akoma, femrat bejne sikur keto lloj pyetjesh e kane nje pergjigje. Dhe pas disa oresh pyetjesh te stermundimshme, parteneri juaj fillon te pranoje se Cheryl Cole eshte me te vertete joshese, se ju jeni vertet e shemtuar...

Zgjidhja e kesaj retorike eshte te mos beni pyetje negative. Kthejeni situaten dhe beni pyetjet te cilave ai mund tu pergjigjet pa siklet. Keshtu, edhe ju do i pelqeni pergjigjet e tij. P.sh. zevendesoni “A te dukem e shendoshe me kete fustan” me “Cfare te pelqen te ky fustan?” ose “A me do” me nje “Te dua”. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 11/12/2018, 23:35