Google, me njė klikim shėtit Amazonėn!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Google, me njė klikim shėtit Amazonėn!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/3/2012, 17:16

Google, me njė klikim shėtit Amazonėn! Google-amazonwiew

Tė lundrosh nė ujėrat e Rio Negro, tė pėrballesh me ujėvarat dhe mė pas tė kalosh pyllin e dendur... pa dalė fare nga shtėpia.

Nuk ėshtė njė fantazi, por aplikimi i ri i Street View tė Google, qė me pamje 360 gradė tė jep ndjenjėn e vėrtetė tė tė lėvizurit nė jeshillėkun e xhunglės sė amazonės.

Projekti, i ideuar nga Sustainable Amazon Foundation, ka si objektiv tutelimin e ambjentit, duke shpėrndarė sa mė shumė pamje tė bukurisė sė natyrės amazonike.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/6/2019, 10:39