Europa League, pėrplasje gjermano-spanjolle!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Europa League, pėrplasje gjermano-spanjolle!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 16/3/2012, 15:17

Europa League, pėrplasje gjermano-spanjolle! Europaleague

Dy pėrballje interesante gjermano-spanjolle do tė shihen nė raundin ēerekfinal tė Europa League, vendosi shorti i mbajtur ditėn e premte, me njė orė diferencė nga ai i Champions League.

Rruga drejt finales qė do tė zhvillohet nė stadiumin kombėtar tė Bukureshtit, nė Rumani, paraqitet e vėshtirė pėr gjermanėt e Schalke, qė do tė rivalizojnė Bilbaon e entuziasmuar nga kualifikimi me Manchester United.

Sfida e dytė midis pėrfaqėsuesve tė Primerės dhe Bundesligės ėshtė ajo midis Hannoverit dhe Atleticos sė Madridit. Ekipi i tretė spanjoll, Valencia, pasi eliminoi holandezėt e PSV pėrballet me njė tjetėr ekip nga vendet e ulta, AZ Alkmarin.

Ēerekfinalja e katėrt ėshtė ajo midis Sportingut tė Lisbonės dhe ekipit surprizė tė tetėshes sė tė mbeturve nė garė, Metalistit ukrainas.

Gjithashtu u pėrcaktua shorti i gysmėfinaleve, me fituesit e Atletico-Hannover, qė do luajnė me fituesen e Valencia-AZ dhe gjysmėfinalen e dytė qė do tė pėrcaktohet nga fituese e dy ēifteve tė tjera.

Tabela e ēerekfinaleve tė Europa League
1. AZ Alkmaar-Valencia
2. Schalke-Athletic Bilbao
3. Sporting-Metalist Kharkiv
4. Atletico-Hannover

Shorti pėr gjysmėfinalet
Fituesja 4-Fituesja 1
Fituesja 2-Fituesja 3E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 25/8/2019, 05:28