Per te zgjatur dashuria, nuk eshte nevoja te tregoni gjithcka!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Per te zgjatur dashuria, nuk eshte nevoja te tregoni gjithcka!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/3/2012, 18:39Per te zgjatur dashuria nuk eshte e nevojshme te jeni gjithmone duke sulmuar dhe te thoni cdo gje.Me pak fjale, secili prej nesh duhet te kete sekretet e tyre dhe nje doze te vogel misteri. Por kjo nuk do te thote te genjeni vazhdimisht.Nuk eshte sigurisht ky parakushti per nje marredhenie te shendoshe, thjesht ruajtja ne nje nivel minimumi privatesine eshte nje menyre e shkelqyer per t'i lene partnerit ndjenjen e zbulimit. Per te mbeshtetur kete teknike jane te shumte ekspertet e terapise ne cift.

Komunikimi verbal eshte baza e cdo raporti te qendrueshem. Por ekzistojne sekrete te vogla qe mund te mbahen pa problem. Per shembull, keni deshire te tymosni nje cigare ne dite por partneri nuk e duron kete ves. Apo nje here ne jave takoni nje mik (me te cilin nuk keni asgje) por partneri eshte xheloz. Vendosni menjane nje moment per ju kur ai nuk eshte. Nuk eshte nevoja te keni aprovimin e tij!

Sigurisht kjo teknike duhet te perdoret vetem per gjerat e vogla, faktet serioze dhe te rendesishme duhet te ndahen gjithmone. Pra eshte e rendesishme per te hapur zemren tuaj dhe te thoni se cfare mendoni por jo vazhdimisht.Ka raste qe duhet te respektohen dhe te sherbejne per t'i dhene vlere komunikimit. Nje tjeter sekret qe mund te mbahet jane edhe shpenzimet e vogla. Nese jane gjera te vogla, mbajini per vete, ndersa eshte mire per t’i thene gjithcka partnerit nese keni bere projekte sebashku, nese jane shpenzime te medha qe mbeshteten nga te dy. Te harrosh mund te jete njelloj si te tradhetosh por nganjehere mund te jete edhe sekreti i lumturise. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/10/2018, 19:22