Kur xhelozia behet posesive!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kur xhelozia behet posesive!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 6/3/2012, 11:16Ne nje epoke ku rrjetet socile dhe mundesi te pafundme, tradhetia duket se eshte bere nje hap pothuaj normal ne nje cift. E vetmja gje qe na mbetet per te bere eshte te behemi gjithmone e me shume dyshuese...por jemi te sigurta se e vetmja rruge per te shpetuar marredhenien tone eshte te transformohemi ne specialiste te spiunazhit? Femra, beni kujdes, eshte shume e lehte te kaloni disa limite. Kalohet nga faza humane sic eshte xhelozia, kur kemi nje dyshim, dhe eshte aq e thjeshte te kthehesh ne nje partnere posesive.

Idea, perkundrazi frika e nje tjetre behet fiksuese, imazhi i atij me nje te dashur te imagjinuar behet gjithmone e me reale ne koken tende. Duhet te dini se cben, ne cdo moment, nuk deshironi qe te dalme miqte e tij sepse i druheni se ata do ta prezantojne me femra te tjera. Cte beni? Merrni fryme, uluni dhe arsyetoni per disa caste. te jeni xheloze(ne menyren e duhur) ju ben qe partneri juaj te ndjehet i rendesishem. Filloni te kujdeseni me shume me vetevleresimin per veten dhe te beheni cdo dite me shume interesante sesa te jeni nje kerkcenim per lirin e tij. Punoni me veten tuaj per tu bere te mrekullueshme dhe te pathyeshme. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 11/12/2018, 23:14