Zemra ne duart e nje shoku!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Zemra ne duart e nje shoku!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/3/2012, 15:15A mund te funksionoje nje lidhje dashurore me nje shok? Mite dhe fakte qe na orientojne drejt nje historie qe mund ti ndodhe kujdo prej nesh.

Eksperiment

Fenomeni shok i mire pa percaktime te tjera shtese eshte thlebi i nje marredhenieje miqesore te sinqerte. Por kur kemi nje mik apo mikeshe te ngushte qe na tregon cdo gje, pse jo edhe detaje intime, a ka mundesi a ka mundesi qe te kalojme cakun drejt nje marredhenieja me interes seksin? Sigurisht qe po. Nese do te bashkonit te gjitha pjesezat e plota te nje marredhenieje miqesore nuk mund te evitoni ato copeza brenda te cilave fshihen qellime dhe interesa erotike qe shigjetojne mikun apo mikeshen tuaj.Shume prej nesh i mbajne ato te fshhura ndersa ata me te guximshmit qe tentojne, mund te perfitojne ose humbasin cdo gje. Nese e shihni qe edhe mikesha juaj ushqen te njejten ndjenje erotike ndaj jush, hidhni hapin e pare, por nese kjo nuk eshte e dukshme ne horizont, mos tentoni, pasi rrezikoni te humbisni nje marredhenie te vyer. Po a eshte e mundur qe keta njerez te cilet respektojne nje pakt te pashkruar mes tyre, te respektojne variable te dashurise dhe te seksit? Sigurisht qe po. Nese mes tyre vendoset qe te kete qellime njohje me intime ky do te jete nje eksperiment i cili ka dy rruge te mundeshme, e para do te keni ne te ardhmen nje histori erotike perfekte duke e njohur dhe e dyta, stacioni i rradhes eshte ndarja, prishja e miqesise dhe dashurise midis jush. Mos harroni qe seksualiteti ne keto marredhenie duhet te jete i dobishem duke evituar egoizmin dhe presionin. Secili prej jush jep dhe merr aq sa i nevojitet, pa e transportuar kete akt ne nje moment te paragjykyar. Nese ndodh kjo , ju do te jeni partnere te qendrueshem ne te ardhmen, por mos prisni asgje me shume se kaq, ky ishte thjesht nje eksperiment.

Dashuri

Pervec se duan te kene nje histori paksa te fshehte seksuale mes tyre, dy miq mund te arrijne te gjejne mjaft perfitime ne nje lidhje dashurie. E thene ndryshe, mund te ndodhe qe deri ne fund te bini ne dashuri, duke u njohur shume mire psikologjikisht mes njeri tjetrit. Psikologet shpjegojne se kjo eshte nje formule e cila eshte aq e suksesshme, sa shumica e atyre historive zgjasin shume gjate. Deshirat seksuale te secilit prej nesh jane natyrale, por problemi eshte se sa ky raporti bazuar ne nje ekuiliber, mund te zbuloje interesa te perbashketa qe ju lidhin me fort. Arsyet? Ato mund te jene te ndryshme. Se pari, pershtypja, pra faktori estetik ne kete rast eshte nje nga variablet me te rendesishme. Nese deri dje ju kishit nje terheqje estetike ndaj nje shoqes suaj, kur e njihni ate nga afer, zbuloni se ne thelb, ajo eshte po aq e mire, madje habiteni qe jeni te perqendruar ne pamjen e jashtme. Shume njerez pranojne se kane pasur marredhenie seksuale me nje mikeshe duke u terhequr vetem seksualisht, por kane zbuluar se kane arritur te balancojne gjithcka ne menyre te habitshme. Jane te rralla rastet kur nje miqesi e bukur, mund te jete e tille per shume vite, nese nuk mbaron me nje lidhje dashuriemose seksi. Por cdo individ llogarit te mirat dhe te keqijat ne varesi te temperamentit dhe vendose te hedh hapin e rradhes. Sigurisht, refreni romantik dedikuar nje shoqeje, edhe pse derivon drejt dashurise, mund te shnderrohet ne nje histori te paster dhe nje marredhenie te shendetshme dashurie. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:15