Ja si ta pushtosh zemrėn e saj!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ja si ta pushtosh zemrėn e saj!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/3/2012, 09:52Disa djemve pushtimi i femrave u shkon shumė lehtė sikur janė duke bėrė shaka, edhe pse nuk duken shumė mė mirė apo mė tė veēantė se tė tjerėt. Ajo qė i dallon nga ti janė vetėm dy, nė kėtė rast karakteristika themelore, vetėbesimi dhe kėmbėngulja. Ndoshta ėshtė pak mė vėshtirė tė vendosni qė pėrnjėherė tė bėheni me vetėbesim dhe kėmbėngulės, por edhe pa kėto njė femėr mund ta pushtoni nėse ju pėrmbaheni disa rregullave tė thjeshta tė cilat do t’i paraqesim nė vazhdim.

Vendosni kontakt me sy
Pėr femrėn e ėndrrave tuaja tento, pėr fillim, tė vėsh kontakt me sy, por nga largėsia, qė ta shikosh si reagon. Nėse ajo e mban shikim tuaj, apo, kjo tingėllon edhe mė mirė, u buzėqesh, mos hezito po shko nė drejtim tė saj.Por nėse ajo femėr e anashkalon duke mos shfaqur interesim pėr atė shikim dhe e kthen kokėn dika tjetėr, atėherė mė nuk ka nevojė tė mundoheni mė pasi qė shanset i keni shumė tė vogla.Por nėse tė duket se ajo vlen edhe mė shumė tė mundohesh, ndėrsa jeni tė pėrgatitur pėr ēdo dėshtim dhe refuzim tė mundshėm, atėherė nuk ka nevojė tė hiqni dorė nga tentimi juaj. Provo, nuk ke ēka tė humbėsh…

Gjuha e trupit
Mos harro tė pėrqendrosh vėmendjen nė gjuhėn e trupit. Pėr kėtė nėse edhe mė mirė dėshiron tė vlerėsosh shanset tuaj, shiko me vėmendje.

Jo interesim pėr dy femra
Mos trego interesim pėr tė dhe miken e saj! Kėtė gjithsesi pėrpiqu ta shmangėsh, pasi qė nėse tregon interesim pėr dy apo mė shumė femra pėrnjėherė, kjo do tė thotė qė ose je fillestar apo “i dėshpėruari klasik” dhe nuk di asgjė, ama bash asgjė pėr pushtimin e njė femre. Kėto janė pėrndryshe metoda tė humbėsve.Kėshtu qė nėse je nė dilemė pasi qė njė kohė tė janė fiksuar disa femra tė bukura qė janė sė bashku dhe as vetė nuk mund tė vendosėsh te e cila do tė drejtosh radarėt, kthjellu dhe pėrzgjidh njėrėn dhe pėrqendro vėmendjen kah ajo. Zgjidhje tjetėr nuk ka, vetėm nėse dėshiron tė shkosh nė shtėpi pa asnjė numėr telefonik. Dhe kjo nuk ėshtė ndonjė alternativė, apo jo?

Femra mė tėrheqėse nė botė
Le tė mendojė qė ėshtė femra mė tėrheqėse nė botė! Te pushtimi i njė femre rregulli themelor ėshtė: ajo duhet tė ndihet e veēantė. Ty tė takon tė bėsh gjithēka qė ajo nė tė vėrtetė tė mendoj kėshtu. Femrėn pra, mund ta pushtosh nėse nė shoqėrinė tuaj ndihet mirė. Nėse mendon se ėshtė pėr ty femra mė e bukur nė botė, atėherė sigurisht do tė dėshirojė qė pėrsėri t’ju shoh, dhe kjo ėshtė ajo qė dėshiron. Apo jo? Pak lajka askujt nuk i bėjnė dėm.

Kur duhet tė heqėsh dorė
Duhet ta dish kur duhet tė dorėzohesh dhe tė shkosh: ky rregull ėshtė po ashtu i rėndėsishėm, nėse jo edhe mė i rėndėsishmi nga tė tjerėt dhe pėrsėrite nė kokė derisa mos ta ngulitėsh brenda saj, pra kokės.Beso, nuk ka asgjė mė keq sesa mashkulli i mėrzitshėm dhe shumė tentues i cili nuk e di kur duhet tė shkojė, i cili nuk e sheh se ėshtė i padėshirueshėm dhe qė e bėnė idiotin nga vetja.Kėtė shumė lehtė do ta vėresh, nėse kėtė egoja personale u lejon, sipas reagimeve tė saj. Femrat nuk e pėlqejnė tentimin e tepėrt dhe tė shpeshtė, ndėrsa injorimi i saj do tė thotė qė nuk ėshtė e interesuar.
Mos u dekurajoni

Pėr sukses megjithatė ėshtė e nevojshme kėmbėngulja e caktuar. Pėr kėtė mėsoje nga to kėtė leksion, dhe nėse kėtu apo aty ndonjė femėr tė refuzon, mos e merr kėtė si goditje tė madhe. Mos e humbisni vetėbesimin, kėtė lojė mbizotėroje hap pas hapi, ndėrsa nga gabimet mėso.
Ndoshta ndonjėherė refuzimi i ndonjė vajze nuk ka aspak lidhje me ty. Ndoshta pikėrisht nė atė ditė ka qenė keq e disponuar apo ka tė dashur. Pėrpiqu t’u pėrmbahesh kėtyre rregullave tė thjeshta, dhe kush e di ndoshta telefoni juaj do tė jetė sė shpejti i pasur pėr ndonjė numėr. /zhurnal/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:22