Cokollate e ftohte!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Cokollate e ftohte!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/3/2012, 16:44

Cokollate e ftohte! Images

Pėrbėrėsit pėr 4 persona :

* 200 g ēokollatė e copėtuar,
* 1/2 gotė krem qumėshti,
* 20 g gjalp,
* 20 g vanilje.

Pėrgatitja.
Shkrini nė zjarr tė dobėt ēokollatėn me vaniljen dhe 2 lugė ujė. Pėrzjejeni herė pas here. Kur masa tė jetė e njėtrajtshme dhe kremoze, hiqeni nga zjarri, shtoni pak nga pak kremin e qumėshtit dhe gjalpin. Hidheni kremin nėpėr tasa dhe vendosini nė frigorifer. Servirini me biskota. /tryeza.org/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:36