Torte romantike per Shen Valentin!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Torte romantike per Shen Valentin!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 14/2/2012, 11:12

Torte romantike per Shen Valentin! Images

Perberesit:

- 80 gr miell
- 80 gr sheqer
- 15 gr gjalp
- 3 veze
- 1 bustine vanilje

Pergatitja:

Hidhni ne nje ene vezet se bashku me sheqerin, dhe rrihini mire ne menyre qe te perfitoni nje perberje shkume. Ne kete pike, hidhni pak nga pak miellin, gjalpin dhe vaniljen dhe perzijini mire te gjithe perberesit. Me pas lyeni me gjalp nje ene ne forme zemre dhe hidhni perberjen qe keni pergatitur. Piqni pandispanjen ne furre te ngrohur me pare ne 170' per rreth 40 minuta. Ne fund fikni furrin dhe lereni te ftohet pandispanja. Pasi te keni mbaruar me brumin e pandispanjes mund ta dekoroni sipas deshires. Mund te synoni per nje mbushje me krem te bardhe duke e dekoruar torten me lule te fresketa, per nje mbushje me krem pasticerie mund ta dekoroni me luleshtrydhe ose per nje mbushje me krem bajamesh mund ta dekoroni me pana ngjyre roze.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 09:17