Adelina Ismajli-Zemren nuk ta fal

Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Adelina Ismajli-Zemren nuk ta fal

Mesazh nga Moza prej 12/6/2009, 19:30

Ndezi dritat kjo nate,
muzika filloi,
si te te ftoj, me thuaj,
bashke ne te vallezojme?

Pse i ndrojtur qendron
dhe fsheh syte e tu?
Ti nuk guxon i pari,
ndaj afrohem une.

(refren)(2x)
Jo, jo, mos mendo,
se une e jotja jam,
vertet me thone capkene,
zemren nuk e fal.

Me pelqen te vallezoj,
e kam shpirtin porsi zjarr,
ti me jep nje buzeqeshje,
sa per mijera fjale.

Ja, ti ngrihesh ne cast,
prane vetes me afron,
dhe e ndiej frymemarrjen tende
ti me nuk nguron.

(refren)(2x)
Jo, jo, mos mendo,
se une e jotja jam,
vertet me thone capkene,
zemren nuk e fal.

Shuhen dritat ngadale,
muzika po mbaron,
por ti kerkon prej meje,
bashke ne te qendrojme.

Para meje ndalojne,
si fshehtaz syte e ty,
ti guxon i pari,
por largohem une.

(refren)(2x)
Jo, jo, mos mendo,
se une e jotja jam,
vertet me thone capkene,
zemren nuk e fal.

    Ora ėshtė 25/6/2019, 19:58