Te duhesh pergjithmone eshte e mundur!!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Te duhesh pergjithmone eshte e mundur!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/2/2012, 13:53Te dashurohesh eshte etapa e pare. Hapi tjeter eshte te transformosh takimin ne nje histori dashurie qe zgjat, ne fakt, mesa duket aspirimi yne maksimal eshte jeta jone ne cift dhe intimiteti i ndare me partnerin, por duhet pranuar qe nuk eshte kaq e thjeshte. Por per tu futur ne boten e cifteve qe kane nje lidhje te gjate dhe te forte eshte e majftueshme te njohesh disa gjera.

Te zvilloni vetevleresimin

Duajeni veten tuaj nese doni tju duan! Te presesh qe lidhja ne cift te kenaq te nevojat tona, dhe ne vecanti ato afektive, eshte nje tundim shume i forte. Rezultati, shpesh pyesim tjetrin per ate qe nuk jemi ne gjendje te japim. "dashuria per veten, eshte nje marredhenie qe zgjat, bazohet ne kapacitetin per te pare veten tone ne menyre pozitive, konfirmon psikoterapeutistja Sophie Guedy. Sesa te ankoheni per mungesen e vemendjes nga partneri, me mire pyesni veten, a dini te doni veten tuaj? Shqetesohemi per nevojat tona me te thella dhe perpiqemi ti kenaqim ato.

Synoni tek intimiteti

Te mos harrojme se koncepti i ciftit jep iden e ndarjes se cdo gjeje, nje koncept qe shkon mire kur jemi ne te njejten cati, faturat per te paguar apo jeten seksuale. Kemi mesuar te fshihemi pas barrierave te maskave per te mos treguar dobesite tona dhe identitetin tone te vertet, nga ku derivon sensi i vertet i vetmise qe ndonjehere mbeshtjell edhe ciftin. Duke e njohur veten me mire do tju lejoj te futeni me lehtesisht ne kontakt me nevojat dhe deshirat tuaja, eshte nje hap per te mos "merzitur" partnerin.

Nje diete me baze...Romantike

Sfida e vertet e nje marredhenieje eshte te arrini te kaloni nga dashuria, nje ndjenje qe duhet kultivuar si nje lule qe kerkon kujdesje te vecante. Ne te kundert reziku eshte ai per te kerkuar pasione te reja. Ushqehuni me romanticitet duke treguar cdo here ndjenjat e mira qe ju vijne nga zemra, ushqehuni me cdo gje qe flet per dashurine me nje fund te lumtur. Perpiquni ti lini pak hapsire fantazise ne marredhenien tuaj, eshte menyra me e mire per te mbajtur gjalle zjarrin brenda jush. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:19