Xheste romantike!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Xheste romantike!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 31/1/2012, 09:11Nuk eshte e thene se duhet te jete gjithmone mashkulli romantiku i situates, surprizojeni partnerin me xheste te vogla dashurie.

Ne fakt ka mbaruar periudha kur nje femer dilte ne dritare dhe shikonte me ankth rrugen duke shpresuar se do te vinte princi i kalter, gjithashtu ka mbaruar dhe epoka e xhesteve romantike.Gjate kesaj kohe priteshin xheste romantike nga i dashuri. Trendafila te kuq, dhurata, surpiza te vogla etj. Edhe pas shume mitesh modern, vazhdojne ta identifikojne gruan si objekt te romantizmit, por edhe mashkulli reklamon pjesen e tij. Sa here ju ka ndodhur te shihni nje film ku femrat bejne xheste marrezie per partneret e tyre, duke kaluar kilometra vetem per ti bere nje surprize te kendeshme. Por eshte e kot te inspiroheni nga shembuj shume te medhenj dhe te paarritshem, romanticizmi nis nga e perditshmja. Ne fakt eshte e rendesishme qe partneri te ndjehet i dashuruar dhe i vleresuar.

Ne ju shpjegojme sesi te beni, si te vazhdoni perpara me xheste romantike cdo dite, per te miren e lidhjes tuaj. Fillimisht duhet te kerkoni te kuptoni se romanticizmi nuk ka nevoje per xheste shume te medha, por, per vemendje te vogla. Cdo moment eshte i mire per nje xhest te papritur. Cdo gje mund te nis nje mengjes qe mund te merrni nje moment vetem per ju, mbase te hani mengjes bashke para se te shkoni ne pune. Nje ide shume romantike dhe e kendeshme eshte te merrni te dashurin tuaj dhe te kaloni nje dite ne mal,ne fshat apo ne det nese sezoni jua lejon. Nje mendim tjeter qe mund te beni per te dashurin tuaj mund te jete nje dhurat e vogel qe ai e pelqen. Perdhelje per tu bere nga te dyja anet ku ju lejon te relaksoheni. Mund ti dhuroni nje kalendar me fotot tuaja me momentet qe keni kaluar se bashku. Nese nuk deshironi te ekzgjaroni, mjafton te vini ne kornize nje foto tuajen. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:14