1/3 e popullsise boterore lundrojne ne internet

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje 1/3 e popullsise boterore lundrojne ne internet

Mesazh nga Albatros prej 8/1/2012, 14:24


Sipas njė studimi tė bėrė nga agjencia e OKB-sė ITU, njė e treta e popullsisė botėrore lundron nė internet dhe 45% e abonentėve janė nėn moshėn 25 vjeē. Studimi i ITU-sė vėrteton edhe tejkalimin e vendeve tė zhvilluara nga ana e atyre nė zhvillim me 62%. Ndėrkohė qė njė raport i ēuditshėm mes banorėve nė botė dhe numrit tė celularėve nė pėrdorim rezulton shumė befasues. Janė 5.9 miliardė celularė nė pėrdorim nė njė popullsi globale prej 7 miliardėsh. Numri vazhdon tė rritet.


    Ora ėshtė 19/6/2019, 11:11