RRegulla te vogla per t'u respektuar ne diten tuaj me te bukur

Share
avatar
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje RRegulla te vogla per t'u respektuar ne diten tuaj me te bukur

Mesazh nga Moza prej 3/6/2009, 21:56

Rregulla te vogla per t’u respektuar ne diten tuaj me te bukur
Rregulla te vogla per t’u respektuar… Per te qene gjithmon perfekt...
Jo

· Canten e vogel nese ceremonia behet ne kishe
· Bileten e dyqanit te listes se dasmes lidhur me pjesemarrjen.
· Buqeten
· Dorashkat te veshura gjate ritit martesor
· Fustanet e bardha per te ftuarat
· Mamate e ciftit te veshura me te zeza
· Smoking
· Velloja per ceremonine ne bashki
· Fustani me bisht te gjate nese nuk ka te ftuarat e nderit
· Corapet e bardha dhe te shkurtra per dhendrin

Po

· Truk natyral
· Buqeta me nje ngjyre pak te theksuar
· Me I qeras te ftuarit pas prerjes se tortes
· Hedhja e buqetes
· Lule afer veshit
· Bizhuteri per nusen por te thjeshte

… Pergatitje paraprake

1 vit para

· Zgjidh vendin
· Kontakto fotografin
· Zgjidh kishen ose bashkine

6 muaj perpara

· Porosit ftesat
· Regjistrohu ne kurs paramartesor
· Zgjidh fustanin e nuses
· Pergatit te gjithe dokumentat

5 muaj perpara

· Shkruaj listen e te ftuarve
· Bej gati listen e dasmes
· Zgjidh deshmitaret dhe informoji ato3 muaj perpara
· Prenoto udhetimin
· Kontakto designerin e buqetes
· Kontakto muzikantet dhe percakto muziken
· Kontakto karikaturiste dhe animator
· Vendos per prezencen e te ftuarave te nderit
· Kontakto parrukierin dhe estetisten
· Zgjidh makinen apo limuzinen.

2 muaj perpara

· Zgjidhni unazat
· Percakto menune

2 jave perpara

· Kontaktoji te treet per t’u siguruar per prezencen e tyre
· Pastrimi I fytyres
· Kontrollo menyren e te ushqyerit

1 jave perpara

· Prova e fundit e fustani
· Komunikoji restorantit listen definitive te te ftuarve
· Tek parrukierja per ngjyren e flokeve.
· Te marresh unazat

3 dite perpara

· Tek estetistja per qerpiket, depilim dhe trajtime te ndryshme.
· Pergatit valixhen per muajin e mjaltit

Nje dite me perpara

· Manikyr dhe pedikyr
· Tek parrukieri
· Merr fustanin dhe aksesoret e tjere
· Bej ndonje masazh dhe relaksohu

Po ate dite

· Me marr buqeten, dhe aksesoret e tjere.
· Me I dhen unazat nje deshmitari
· Modeli I flokeve dhe truku


Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: RRegulla te vogla per t'u respektuar ne diten tuaj me te bukur

Mesazh nga Burrelsja prej 8/7/2013, 11:56

Po

· Truk natyral
· Buqeta me nje ngjyre pak te theksuar
· Me I qeras te ftuarit pas prerjes se tortes
· Hedhja e buqetes
· Lule afer veshit
· Bizhuteri per nusen por te thjeshte

    Ora ėshtė 10/12/2018, 03:51