Dashuri me shikim te pare: eshte e mundur?

Share
avatar
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Dashuri me shikim te pare: eshte e mundur?

Mesazh nga Moza prej 3/6/2009, 21:53

Dashuri me shikim te pare: eshte e mundur?
A eshte e mundur qe kur shohim nje mashkull per here te pare te kuptojme qe ky do jete burri jetes sone?
Duke marre shkas nga kjo pyetje, disa shkencetar amerikan dhe australian kane zbuluar qe dashuria me shikim te pare eshte ceshtje ADN, dhe perputhje gjenetike. Pergjegjesia e studimit, prpofesoresha Mariana Wolfner, docente ne Universitetin Cornell, shpjegon se si permes aktivizimeve te gjeneve pergjegjes, zgjedhim partnerin. Ky eshte nje shpjegim qe nuk do te bind romantiket, te cilet besojn ne dashurine me shikim te pare si nje zgjedhje e fatit te destinuar te qendrojne bashke.avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Dashuri me shikim te pare: eshte e mundur?

Mesazh nga Vizitor prej 16/7/2009, 09:26

Nuk besoj qe mundet me qen dashurija e fatit meni shiqim te par nuk besoj dashuria duhet shum koh per me qene , dashurie e aftit .
avatar
Endrra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 283
<b>Pikėt</b> Pikėt : 646
<b>Votat</b> Votat : 8
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : I'm honey 4 you my baby...

Buzqeshje Re: Dashuri me shikim te pare: eshte e mundur?

Mesazh nga Endrra prej 27/9/2009, 01:12

Po gjithcka esht e mundur,kurr nuk i dihet fatit.... ❤ATJE KU KA ME SHUM DASHURI...
ATJE EDHE DHIMBJA ESHT ME E MADHE....

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Dashuri me shikim te pare: eshte e mundur?

Mesazh nga Burrelsja prej 8/7/2013, 11:46

esht nrm si dihet jetes

Sponsored content

Buzqeshje Re: Dashuri me shikim te pare: eshte e mundur?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 15/12/2018, 21:31