Milkshake me shalqi!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Milkshake me shalqi!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/11/2011, 13:10

Milkshake me shalqi! Images

Pėrbėrėsit:

- 1 fetė shalqi e prerė nė copa tė vogla, pa fara,
- 2 topa akullore vanilja,
- 1 lugė me shurup karameleje,
- 2 copa akull

Pergatitja

Vendosim nė shejker tė gjithė pėrbėrėsit dhe i rrahim fort. Masėn e krijuar e hedhim nė njė gotė tė madh dhe milkshake ėshtė gati.Nė qoftė se nuk ju pėlqen shija e vaniljes apo karameles, mund tė pėrdorni shije tė tjera, qė tė shkojnė me shalqirin./recetakuzhine/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:16