Sekretet e joshjes jane romantizmi dhe shikimi!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sekretet e joshjes jane romantizmi dhe shikimi!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/11/2011, 13:08Joshja eshte bere prej romantizmit dhe shikime te thella. Dhe pikerisht per kete ka nje shpjegim shkencor. Keni kuptuar se per te fituar nje partnere, darka e famshme nen driten e qirinjve eshte nje klasike me te cilen nuk gabon kurre. Sipas eksperteve te Stony Brook University te New York, erresira luan nje rol te rendesishem. Ka nje vecanti te kontakrit viziv mes dy te dashuruarve ne kete situate dhe zakonisht duke mos pasur drite, pupila e syve manifestohet me e dilatuar.

Kjo eshte nje situate tipike e eksitimit seksual. Por ka dhe me shume. Dilatimi na lejon te "ndezim"zjarrin tek partneri, ja perse shohim nje shikim te thelle ne syte e te dashurit tone. Per te arritur ne kete perfundim sigurisht qe jane bere disa teste. Me kopmjuter eshte marr nje imazh i nje femre dhe eshte treguar ne se duke modifikuar vetem pupilen e syve, duke e zmadhuar ate, femrat behen me joshese. Syte jane nje nder 5 shqisat e joshjes. Por eshte dhe nje studim tjeter interesant per tu cituar, ai i Universitetit te Torontos i cili eshte bere disa vite me pare. Ne kete rast, ekspertet kishin treguar se femrat terhiqeshin nga meshkuj me sy te medhenj, por vemendja e tyre ndryshon ne baze te ovulimit. ikubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:29