Shpetoni lidhjen tuaj pa folur

Share
avatar
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Shpetoni lidhjen tuaj pa folur

Mesazh nga Moza prej 2/6/2009, 22:02

Shpėtoni lidhjen tuaj pa folur
Zakonisht, reagimi ynė i parė kur gjėrat nuk shkojnė ashtu siē do tė donim ne, ėshtė tė qartėsojmė gjendjen nėpėrmjet diskutimit. Shpesh mendojmė se, edhe nėse meshkujt do t’i pėrballonin gjėrat me tė njėjtėn mėnyrė, do tė ishte mė e lehtė tė shmangeshin disa kriza nė lidhje. Por ja qė e kemi gabim.
Ēfarė thonė specialistėt

Studime tė fundit treguan se, diskutimet pa fund rreth lidhjes tonė ėshtė mė shumė e mundshme tė bėjnė keq sesa mirė. Ndėrkohė qė, femrat synojnė diskutimin, meshkujt ndihen nė siklet tė bėjnė tė njėjtėn gjė. Dhe jo vetėm; sepse zakonisht kėto dialogje pėrfundojnė nė ankesa dhe grindje pėr “dėshtimin” e lidhjes. Ēėshtja ėshtė edhe fizike. Sipas studimeve, qarkullimi i gjakut nė muskujt e meshkujve rritet kur ata bėjnė kėto lloj bisedimesh, sepse pėrjetojnė tension mė tė madh. Dhe pėr kėtė ndihen nė siklet tė flasin, sidomos kur ndiejnė turp. Dhe mė e mundshmja ėshtė tė ndihen kėshtu sepse mėnyra qė t’ju afrohemi i bėn tė ndihen se na shkaktuan shqetėsim (madje edhe nėse nuk ndodh diēka e tillė) duke i i bėrė tė ndihen pak pėr ne dhe nė fund tė dėshtuar. Por meqė ata mėsojnė qė tė vegjėl se, nuk duhet tė tregohen tė brishtė zhvillojnė mbrojtjet (qė ngjanė mė shumė me sulmin) qė tė shmangin dhimbjen qė mund t’ju shkaktojė ky turp. Dhe mėnyra mė e thjeshtė qė ta arrijnė, ėshtė tė shmangin diskutimet.
Rrethi vicioz

Femrat nga ana tjetėr e kuptojmė kėtė qėndrim tė partnerit si indiferencė, ndėrkohė qė bėhet fjalė pėr njė mėnyrė tė ndryshme reagimi. Kėshtu, sa herė qė gjejmė njė shkak pėr diskutim, dhe me sa duket gjejmė mė shpesh sesa duhet, fillojmė me njė temė dhe nė fund pėrfundojmė nė diēka tjetėr qė na sjell qė tė dy nė njė situatė shumė tė vėshtirė. Pėr shembull, blejmė njė fustan tė ri qė t’i pėlqejmė tė dashurit dhe e pyesim me padurim nėse na shkon. Ai, duke menduar se e blemė qė tė shkaktoj mė admirimin e meshkujve tjerė, nuk tregohet aq i entuziazmuar sa prisnim. Si pasojė, tė zhgėnjyera fillojmė tė grindemi me gjėnė mė tė vogėl. Nė fillim me naze, por dalėngadalė njė gjė sjell tjetrėn dhe nė fund gjendemi duke u zėnė pa parė ndonjė fund tė mirė nė horizont.
Ai nga njėra anė nxehet dhe nga ana tjetėr mėrzitet qė na bėri tė ndiheshim keq, por tashmė ėshtė vonė. Por, nėse qė nė fillim do t’i kishim thėnė se e kishim zgjedhur atė fustan qė t’i pėlqejmė vetėm atij, nuk do tė ndihej i kėrcėnuar, pėrkundrazi do tė ndihej i rėndėsishėm. Dhe nėse ai nė vend qė tė shfaqė pasigurinė e tij, na thotė se sa shumė na shkon fustani ynė i ri dhe sa shumė i bėhet qejfi qė pėrpiqemi t’i pėlqejmė, do tė ishim tė gjithė tė lumtur.
Fjalėt e shumta janė fukarallėk
Tregoni qė interesoheni

Pėrpiquni t’i shfaqni njėri-tjetrit me gjėra tė thjeshta sa i rėndėsishėm ėshtė pėr ju partneri. Dėrgojini njė mesazh kur ėshtė nė punė, qė ta pyesni si po i shkon dita dhe shkruajini se e doni. Thojini sa i bukur ėshtė, bėjini surpriza tė mėdha ose tė vogla njėri-tjetrit etj …
Preke

Meshkujt kanė rreth 2-3 herė mė shumė nevojė pėr prekje sesa femrat qė tė fillojnė “tė lidhen”. Pra, nėse doni tė flisni me partnerin tuaj pėr diēka qė ju shqetėson, fillojeni bisedėn me njė prekje tė butė qė ta sillni mė afėr vetes.
Dilni jashtė

Shumica e femrave thonė se, i bėjnė bisedat mė tė mira me partnerin e tyre kur ecin ose janė nė makinė. Pra, transferojeni lidhjen tuaj jashtė shtėpisė, nė vende mė asnjėanėse, qė do tė ndihmojnė nė njė ē’tensionim tė mundshėm.
Ndani rutinėn

Pėr meshkujt ėshtė shumė e rėndėsishme tė ndiejnė qė jemi afėr tyre dhe se mund tė bėjmė ēdo ditė gjėra bashkė. Pėr kėtė arsye ndani rutinėn tuaj. Pas kėsaj, fjalėt do tė ishin tė tepėrta.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Shpetoni lidhjen tuaj pa folur

Mesazh nga Burrelsja prej 8/7/2013, 11:57

Tregoni qė interesoheni

Pėrpiquni t’i shfaqni njėri-tjetrit me gjėra tė thjeshta sa i rėndėsishėm ėshtė pėr ju partneri. Dėrgojini njė mesazh kur ėshtė nė punė, qė ta pyesni si po i shkon dita dhe shkruajini se e doni. Thojini sa i bukur ėshtė, bėjini surpriza tė mėdha ose tė vogla njėri-tjetrit etj …

    Ora ėshtė 24/9/2018, 09:42