Pasta me kafe!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Pasta me kafe!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 16/11/2011, 11:07

Pasta me kafe! Images

Perberesit per 6 persona :

2 filxhana kafe te forte,
150 g ēokollate,
6 veze,
150 g sheqer,
1/4 l qumesht,
300 g krem qumeshti,
1 pakete xhelatine.

Pergatitja:

Hidhni ne nje tigan 1 filxhan kafe te nxehte ne vlim dhe tretni ēokollaten me gjysmen e sheqerit. Rrihni te verdhat e vezeve me sheqerin e mbetur dhe hollojeni masen duke hedhur ngadale qumeshtin e vaket. Vendoseni enen ne banjo-mari duke vazhduar te perzieni derisa kremi te trashet. Shtojini pergateses ēokollaten e shkrire bashke me pjesen e mbetur te kafese dhe lereni te ftohet duke e perzier vazhdimisht. Kur te jete ftohur plotesisht hidhini dhe kremin e qumeshtit dhe punojeni me kujdes. Hidheni ne nje forme dhe mbajeni ne frigorifer deri ne momentin e servirjes. ikubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:40