'Skenderbeu', qender qyteti apo park?

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje 'Skenderbeu', qender qyteti apo park?

Mesazh nga Albatros prej 15/11/2011, 20:12

'Skenderbeu', qender qyteti apo park? 1321371055-qender_qyteti_apo_park

Nga e hėna sheshi “Skėnderbej” do tė hapet pėr qarkullimin e automjeteve. Pasi u hoq dorė nga projekti i mėparshėm, i cili e parashikonte qendrėn e kryerqytetit vetėm pėr kėmbėsorėt dhe jo pėr automjetet, bashkia nėn drejtimin e Lulzim Bashės, zbatoi njė projekt, sipas saj provizor, qė konsiston nė shtrimin e sheshit me asflat dhe ndėrtimin e njė parku. Qindra pemė janė mbjellė e po mbillen nė shesh, duke krijuar idenė mė shumė tė njė parku sesa tė njė qendre. Nuk ka ende njė konfirmim zyrtar nėse ky variant do tė jetė provizor dhe pėr sa kohė, apo pėrfundimtar, pasi investimet janė sėrish shumė tė mėdha pėr tė qenė njė projekt provizor.

Nėse do tė jetė kjo pamja pėrfundimtare e shėshit “Skendėrbej” atėherė mė shumė se me njė shesh ne do tė kemi tė bėjmė me njė park nė qendėr tė kryeqytetit, duke e bėrė Tiranėn kryeqytetin e vetėm pa shesh qėndror, ku tė mund tė organizohen edhe aktivitet si mitingje, festime me karakter kombetar etj.


    Ora ėshtė 24/6/2019, 11:17