Shpat Kasapi-Loti m'pikon

Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Shpat Kasapi-Loti m'pikon

Mesazh nga Moza prej 1/6/2009, 19:29

Loti m'pikon –Shpat Kasapi....

I gėnjyėr dua tė t'harroj
Se ai ty mė nuk tė don
Se ai ty po tė lėndon

Do tė vish tek un pėrsėri
Kėtė shum mir un e di
Tek un lind veq ngrohtėsi

Loti m'pikon
Shpirti mė vajton
Kjo xheloziAZemrėn ma shkatrron
E vetmja dashuri
Ishe vetėm ti
Lotėt s'mund ti fshi
hė_ė_ė_ė
Mendoj pėr ty
Pėr mua mendon
Kjo largėsi
Nuk po mė lejon
Pse ma bėn kėt lojė
Nuk mund tė duroj
Jo s'jemi njėsoj

Unė kam qarė
Oh sa shum kam qarė
Gjith gėzimet mi ke marr
Tani lotėt mė janė tharė
Nuk e di se ku tė kėrkoj
Dhimbja sytė mi verboj
Dhe tani veten dėnoj

Loti m'pikon
Shpirti mė vajton
Kjo xhelozi
Zemrėn ma shkatrron
E vetmja dashuri
Ishe vetėm ti
Lotėt s'mund ti fshi
(Lotėt s'mund ti fshi)

Mendoj pėr ty
Pėr mua mendon
Kjo largėsi
Nuk po mė lejon
Pse ma bėn kėt lojė
Nuk mund tė duroj
Jo s'jemi njėsoj
(Jo s'jemi njėsoj)

hė_ė_ė_ė


hė_ė_ė_ėLoti m'pikon
Shpirti mė vajton
Kjo xhelozi
Zemrėn ma shkatrron
E vetmja dashuri
Ishe vetėm ti
Lotėt s'mund ti fshi
(Lotėt s'mund ti fshi)

Mendoj pėr ty
Pėr mua mendon
Kjo largėsi
Nuk po mė lejon
Pse ma bėn kėt lojė
Nuk mund tė duroj
Jo s'jemi njėsoj
(Jo s'jemi njėsoj)

    Ora ėshtė 19/4/2019, 04:48