Sinan Vllasaliu-Mos ja falni

Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Sinan Vllasaliu-Mos ja falni

Mesazh nga Moza prej 1/6/2009, 19:15

Sinan Vllasaliu- Mos ja falni

Para se Para se unč te vi
Largoni teshat e saj
Mos leni Fotografi
Mos ta kujtoj
At gru plot fajč

Para se un te shkoj ne gurbet
U betu se ka me me prit
Ka ardh koha me Kjamet
Kur shkon Nana
I len femijtč

Kur te del ajo prej Shpisč
Largoni te gjitha Gjanat
Mos leni asnje Kujtim
Kalljani krejt Fustanat
Dhe Hallallin kurč kerkon
Mos ja falni
Mos ja falni
Veq Femitč kur perqafonč
Mos ja ndalni
Mos ja ndalni

Kur te del ajo prej Shpisč
Largoni te gjitha Gjanat
Mos leni asnje Kujtim
Kalljani krejt Fustanat
Dhe Hallallin kurč kerkon
Mos ja falni
Mos ja falni
Veq Femitč kur perqafonč
Mos ja ndalni
Mos ja ndalni

Para se para se te kthehem unč
Lotč e mi unč do ti zbrasé
Do te vuaj dhe me shumč
Lotč ne Sy ma ska me pasč

Para se Para se te shoh femijtč
E mar Forcen e Dynjasč
Neper Natč do ti sjell Dritč
Nanč dhe Babč tash
Kanč me me pasč

Kur te del ajo prej Shpisč
Largoni te gjitha Gjanat
Mos leni asnje Kujtim
Kalljani krejt Fustanat
Dhe Hallallin kurč kerkon
Mos ja falni
Mos ja falni
Veq Femitč kur perqafonč
Mos ja ndalni
Mos ja ndalni

Kur te del ajo prej Shpisč
Largoni te gjitha Gjanat
Mos leni asnje Kujtim
Kalljani krejt Fustanat
Dhe Hallallin kurč kerkon
Mos ja falni
Mos ja falni
Veq Femitč kur perqafonč
Mos ja ndalni
Mos ja ndalni

    Ora ėshtė 19/4/2019, 04:24