Perberesit e dashurise!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Perberesit e dashurise!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/10/2011, 12:06Receta e dashurise eshte nje miks ekuilibrash me perberes.

Do te ishte bukur qe per te bere te funksionoje nje dashuri te mjaftonte nje recete, nje mikser nje kile miell dhe nje liter qumesht. Ja lista e perberesve qe ne nje dashuri te vertet nuk mund te mungojne. Por mos prisni nje liste te embel si sheqeri, sepse kush di dicka nga marredhenia ne cift, e di mire se shpesh dashuria eshte nje pjate e forte per tu gelltitur, dhe se shpesh mund te perfundoni ne shtrat pa dark...

Receta e dashurise

1- Pavaresia: cdo partner ka hapsirat e tij, miqte e tij, shijet e tij. Dhe askush nuk duhet te nderhyje ne hapsiren private.

2- Besimi: te besosh ne njeriun qe kemi zgjedhur te qendrojme eshte nje perberes ku dashuria ka nevoje. Nese nuk ka besim reciprok, dhe nese jetoni me dyshime pa e lene veten te qete, eshte veshtire per te mos thene e pamundur te shijosh shijen e vertet te dashurise.

3- Pasioni: nuk po ju shpjegojme arsyet, sepse i kuptoni vet, nese seksi mungon per shume kohe, atehere nje problem eshte, dhe receta nuk funksionon aspak.

4- Embelsi dhe mirekuptim: ciftet qe nuk dine te flasin me embelsi, qe nuk ndajne gjeste te embela dhe nuk arrijne te kuptojne njeri tjetrin, mbeten gjithemone me shije te keqe ne goje.

5- Merreni lehte: ne jete kemi shume probleme per te krijuar te tjera ne marredhenien ne cift. Nese nuk ekzistojne me te vertet motive te vlefshme( tradhetia, distanca, ndryshime te renda) per te cilat ja vlen te diskutosh dhe debatosh, te gjesh zgjidhjen me te lehte dhe te mos komplikoni ekzistencen e te dyve eshte e vetmja rruge qe duhet te pershkoni.

6- Entuziazmi: te keni deshire te qendroni se bashku dhe ti beni njeri tjetrit surpriza te ndryshme, eshte dicka qe duhet ta ruani me xhelozi dhe pergjithmone.

7- Rutina: te pranosh se dashuria e vertet eshte e bere nga ulje e ngritje, merziti, qetesi, momente jo shume te gezueshem, eshte e rendesishme. Kush pret vetem fishekzjarre dhe pretendon vetem anen e bukur apo romantike te dashurise, heret e vone do te zhgenjehet. / Burimi ikub.al /E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 10/12/2018, 03:51