Lulet pėrcjellin mesazh!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Lulet pėrcjellin mesazh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/10/2011, 18:50Prej shekujsh lulet kanė qenė gjithmonė mesazh dashurie. Ngjyra, era, forma... Tė gjitha kanė njė "domethėnie sentimentale". Nė kėtė test lulesh mund tė njohėsh veten tėnde dhe njė pjesė tjetėr tėnden.


Margarita: nevojė pėr tė dashuruar


Ai: Nė qoftė se tė pėlqen t'i dhurosh Margarita vajzės qė do, je me tė vėrtetė i ndjeshėm. Nėpėr ėndrrat tuaja me tė dashurėn tėnde, shėtit, nėpėr kopshte tė pafundme, i dehur nga era e barit dhe e luleve. Nė raportin me njė person kėrkon mbi gjithēka ngrohtėsinė dhe mirėkuptimin.

Ajo: Kur merr njė tufė margaritash, tė hapet zemra dhe mendon qė ai qė ta dėrgon ėshtė njė njeri me shpirt xhentil dhe romantik, siē je tij. Je njė vajzė qė jeton akoma me tė vjetrėn dhe beson akoma qė virgjėria ėshtė dhurata mė e mrekullueshme qė mund t'i bėsh burrit qė do dhe qė do ta duash pėr gjithė jetėn.

Trėndafili: simboli i pasionit


Ai: Kur do t'i bėsh homazhe njė gruaje i dhuroni asaj gjithmonė trėndafila: Nė qoftė se ėshtė kėshtu, atėherė janė dy: ose je dembel dhe zgjedh lulen mė tė njohur ose pėrndryshe je njė tip plot pasione dhe kėrkon tė komunikosh edhe me anė tė njė dhurate tė vogėl "zjarrin" tėnd.

Ajo: Tė kuqtė, rozė, tė verdha, apo tė bardha. Mjafton qė janė trėndafila. Nė qoftė se kjo ėshtė e vetmja gjuhė qė percepton, do tė thotė qė s'je njė tip i ndjeshėm. .

Karafili: dhuratė pak komprometuese


Ai: Ajo tė ka ftuar njė darkė intime nė shtėpinė e saj dhe t'i paraqitesh me njė tufė karafilash. Nė fakt, kjo lule elegante, tregon shumė pak pėr hamendjet e atij qė e dhuron. Karafili ėshtė njė lule komprometuese. Adhuron sendet me vlerė historike.

Ajo: Nė qoftė se preferon si dhuratė njė tufė karafilash, atėherė je njė tip pak i qėndrueshėm dhe nuk tė pėlqen tė shfaqėsh ndjenjat e tua. Tė pėlqejnė njerėzit e qetė qė nuk tė japin pėrshtypjen se tė duan. Nė njė farė mėnyre je njė vajzė pak e ftohtė. TelegrafiE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Adrian
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Zvicėrr
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 30/01/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 2234
<b>Pikėt</b> Pikėt : 4385
<b>Votat</b> Votat : 59
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Se harroj kurr takimin tone te (1) ... Ti u vonove 10 minuta .. Un s'erdha fare ...! .

Buzqeshje Re: Lulet pėrcjellin mesazh!

Mesazh nga Adrian prej 1/11/2011, 21:19

Po cenkan te bukura kto lule....Ku ti gjejm ne se.. ((1.2.3))
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Lulet pėrcjellin mesazh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/11/2011, 21:23

Nė dyqan Adrian ... LOL LOL

TekamxhanE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Lulet pėrcjellin mesazh!

Mesazh nga Vizitor prej 1/11/2011, 21:23

he se i gjen mos ndiiiiii xxx
avatar
Adrian
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Zvicėrr
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 30/01/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 2234
<b>Pikėt</b> Pikėt : 4385
<b>Votat</b> Votat : 59
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Se harroj kurr takimin tone te (1) ... Ti u vonove 10 minuta .. Un s'erdha fare ...! .

Buzqeshje Re: Lulet pėrcjellin mesazh!

Mesazh nga Adrian prej 1/11/2011, 21:25

:FLM: Lepurushja......Saranda..avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Lulet pėrcjellin mesazh!

Mesazh nga Vizitor prej 1/11/2011, 22:07

Tekamxhan Tekamxhan
avatar
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Lulet pėrcjellin mesazh!

Mesazh nga Arian prej 1/11/2011, 23:09

flower Saranda.

flower Lepurushja.Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben. (Johann Wolfgang von Goethe)

avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Lulet pėrcjellin mesazh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/11/2011, 09:12

:FLM: 1LULEE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Buzqeshje Re: Lulet pėrcjellin mesazh!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 12/12/2018, 00:13