Si i jetojne femrat historite e dashurise

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Si i jetojne femrat historite e dashurise

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/10/2011, 12:37Historite e dashurise jane nje moment unik ne jeten e te gjithe njerezve, por meshkujt dhe femrat nuk e jetojne ne te njejten menyre.

Kur fillon me te vertete nje marredhenie? Dhe cfare do te thote “te jemi sebashku”? Sot do perpiqemi ta analizojme pak na pikepamja “roze” fale nje sondazhi te realizuar nga nje ekip kerkuesish.

Nje e katerta e zonjave kane takuar dashurine e tyre pikerisht ne shtepine e miqeve, ndersa 23 % ne shkolle ose ne zyre. Pra keto jane vendet me te nxehta per te gjetur shpirtin binjak.

Femrat vazhdojne te jene me te vjetren? Jo githmone, 48 per qind presin te jete gjithmone ai qe te beje hapin e pare, por gjysma tjeter merr ate qe deshiron. Cilat jane gjerat qe nuk i rezistojme dot ndaj nje mashkulli? 26 per qind sharmin, 21 per qind sensin e humorit, ndersa 12 per qind joshen nga fiziku dhe 4 per qind nga pamja.

Ndonjehere eshte e veshtire per te kuptuar kur ju keni nje histori serioze ose jo, ka nje moment qe gjerat nuk jane kurre te qarta. 34 per qind e te intervistuarve jane ndjere ne “cift” pas puthjes se pare, ndersa 30 per qind pas takimeve te ndryshme per te dy. Nese mund t’i japim nje keshille meshkujve, ju duhet te gjeni guximin dhe te speifikoni, perpara se raporti te keqkuptohet.

E bukur jeta ne cift, por sigurisht ka dhe kundrat e saj. Difektet me te zakonshme? Zonjat ankohen ne 54 per qind te rasteve, lene pas dore partnerin ne 12 per qind te rasteve dhe ndonjehere neglizhohen. Meshkujt ne fakt, nuk shprehin ndjenjat e tyre ne 25 per qind te rasteve, nuk kane kurre idete e qarta ne 20 per qind te rasteve dhe mbi te gjitha nuk dine te degjojne mjaftueshem ne 33 per qind te rasteve. InfoalbaniaE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:07