Plagėt qė krijohen nga fjalėt vrasin njėsoj si plagėt fizike..!!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Plagėt qė krijohen nga fjalėt vrasin njėsoj si plagėt fizike..!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/10/2011, 20:58
Jetonte diku dikur njė djalė me njė karakter shumė tė keq .. Babai i tij i jep njė ēantė plot me gozhdė dhe i thotė: Sa herė ti tė humbėsh durimin dhe nuk e kontrollonė dotė veten tėnde kur zihesh me dikė, ngulė nga njė gozhdė nė gardhin e shtėpisė.

Ditėn e parė djali nguli plotė 37 gozhdė. Nė javėt qė pasuan mėsoi tė kontrollonte numrin e gozhdėve qė ngulte nė gardhė, dhe filloi ti pakėsonte nga dita nė ditė. Ai mėsoi qė ishte mė e thjeshtė tė kontrollonte veten se sa tė ngulte gozhdė.

Mė nė fund erdhi dita kur djali nuk nguli asnjė gozhdė nė gardhė dhe i lumtur shkonė ti tregojė tė atit. I jati i thotė: Tani fillo e shkuli gozhdėt qė ke ngulur pėr ēdo ditė qė humbje kontrollin.

Ditėt kaluan dhe djali shkoi pėrsėri te i jati pėr ti treguar qė i kishte shkulur tė gjitha gozhdėt. Shkuan tė dy para gardhit dhe i thotė tė birit :

Biri im je sjellė mirė por shiko se sa vrima ka nė gardh! Gardhi nuk do tė jetė mė si mė parė! Kur zihesh me dikė dhe e fyen, i lė plagė si kėto...

Mund ti ngulėsh njė njeriu thikėn , mund edhe t'ja nxjerrėsh mė pas, por do ti rrijė gjithmonė njė shenjė .... Nuk ka rėndėsi se sa herė mund tė kėrkosh tė falur, plaga do tė rrijė..

Plagėt qė krijohen nga fjalėt vrasin njėsoj si plagėt fizike..!!
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Plagėt qė krijohen nga fjalėt vrasin njėsoj si plagėt fizike..!!

Mesazh nga Burrelsja prej 1/7/2013, 13:24

Mund ti ngulėsh njė njeriu thikėn , mund edhe t'ja nxjerrėsh mė pas, por do ti rrijė gjithmonė njė shenjė .... Nuk ka rėndėsi se sa herė mund tė kėrkosh tė falur, plaga do tė rrijė..
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Plagėt qė krijohen nga fjalėt vrasin njėsoj si plagėt fizike..!!

Mesazh nga Vizitor prej 1/7/2013, 16:57

Une mendoj qe me shume lendojne fjalet se sa plaget fizike, sepse plaget fizike me kalimin e kohes sherohen, kurse plaget nga fjalet mbeten pergjithmone ne mendjen tone!

Sponsored content

Buzqeshje Re: Plagėt qė krijohen nga fjalėt vrasin njėsoj si plagėt fizike..!!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 23/6/2018, 19:53