Shqipėria, nė dorė tė Josip Kuzhes

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Shqipėria, nė dorė tė Josip Kuzhes

Mesazh nga Albatros prej 21/5/2009, 14:27

Nga tri kandidaturat pėr stolin kuqezi FSHF ja pėrzgjedh kroatin Josip Kuzhe, i cili do tė nisė menjėherė punėn


Josip Kuzhe
Datėlindja: 03.11.1952 (57 vjeē)
Vendlindja: Vranje, ish Jugosllavi
Pozicioni: Mbrojtės

Skuadra ku ėshtė aktivizuar
1971-1981 Dinamo Zagreb
Skuadrat qė ka drejtuar
1982-1984 Sydney Croatia
1985-1986 BSK Slavonski Brod
1988-1989 Borac Banja Luka
1989-1990 Dinamo Zagreb
1991-1992 Rot Ėeiß Erfurt
1992-1994 Mainz 05
1996-1997 Gamba Osaka
1998-1999 NK Zagreb
2000 Chemnitzer FC
2003-2005 Inter Zapresiē
2005-2006 Dinamo Zagreb
2007 Ruanda
2008 JEF UnitedKuzhe, nga Vjena nė Tiranė
Josip Kuzhe, me t'u njoftuar pėr emėrimin e tij si trajner i kombėtares shqiptare, ėshtė nisur dje nga Kroacia drejt Vjenės, kryeqytetit austriak, pėr tė nėshkruar kontratėn nė prani tė avokatit shqiptaro austriak Skėnder Fani. Mėsohet se Kuzhe do tė udhėtojė sot pėr nė Shqipėri, pėr tė nisur menjėherė punėn.

Josip Kuzhe, qė nga dita e djeshme, ėshtė zyrtarisht trajner i kombėtares shqiptare. Kandidatura e 57 vjeēarit kroat ka triumfuar pėrballė austriakut Peter Pakult dhe kroatit tjetėr Ilija Lonēareviē, tė cilėt ishin gjithashtu kandidatura tė forta pėr tė marrė detyrėn "e braktisur" nga holandezi Ari Han.


Dje, pas njė mbledhjeje "blic" tė komitetit ekzekutiv, Josip Kuzhe ėshtė emėruar zyrtarisht trajner i kombėtares shqiptare. Mbledhja nisi rreth orės 14:00 dhe nuk zgjati mė shumė se njė orė. Nė pėrfundim tė mbledhjes, lajmin e emėrimit tė Kuzhes e dha vetė presidenti Duka.


"Josip Kuzhe do tė jetė trajneri i ri i kombėtares sė Shqipėrisė. Ky vendim u mor nė mbledhjen e komitetit ekzekutiv. Tashmė do tė jetė administrata e Federatės Shqiptare tė Futbollit ajo qė do tė kryejė formalitetet e rastit.


Brenda javės Kuzhe do tė jetė nė Tiranė dhe do tė nisė menjėherė punėn," - ka informuar presidenti i FSHF sė, i cili mė pas u ėshtė pėrgjigjur pyetjeve rreth kushteve tė kontratės qė e mban Kuzhen tė lidhur me futbollin shqiptar.


Sipas Dukės, Kuzhe ka nėnshkruar njė kontratė 1+1 e gjysmė, por tė tė drejtėn e prishjes pas njė viti e ka vetėm FSHF ja. "Sipas kushteve qė i kemi vėnė, Kuzhe do tė qėndrojė nė Shqipėri gjatė gjithė kohės. Kontrata e tij do tė jetė 1+1 vit e gjysmė, pra me opsion zgjatjen e kontratės nė bazė tė rezultateve qė do tė arrijė nė vitin e parė. Prishjen e kontratės pas njė viti mund ta bėjė vetėm FSHF ja, jo trajneri.


Kushti kryesor qė i ėshtė vėnė trajnerit ka tė bėjė me pėrgatitjen e skuadrės pėr eliminatoret e ardhshme, por, kuptohet, duhet tė marrė rezultatet maksimale nė tri ndeshjet e mbetura.


Kėto tri ndeshje nuk ėshtė se ndryshojnė pozicionin e Shqipėrisė nė renditje, megjithatė ne dėshirojmė tė shikojmė ndeshje sa mė tė bukura, pse jo edhe rezultate pozitive," - ka sqaruar mė tej kreu i institucionit mė tė lartė tė futbollit nė vend. Kuzhe pritet tė mbėrrijė qė sot nė Tiranė, pėr tė nisur punėn e re si trajner i kombėtares sė Shqipėrisė.


Tashmė mbetet pėr t'u pėrcaktuar edhe stafi ndihmės i tij, qė natyrisht do tė pėrbėhet edhe nga njė trajner shqiptar. "Nė njė pikė tė kontratės ėshtė shkruar se duhet tė biem dakord pėr tė emėruar pjesėn tjetėr tė stafit. Kjo do tė ndodhė nė ditėt e ardhshme," ka pėrfunduar presidenti i FSHF sė, Armand Duka.

DIP LOVER
DIP LOVER
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/09/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 264
<b>Pikėt</b> Pikėt : 332
<b>Votat</b> Votat : 2
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ēufoja dhe bubi kaēurel

Buzqeshje Re: Shqipėria, nė dorė tė Josip Kuzhes

Mesazh nga DIP LOVER prej 24/5/2009, 20:04

........si gjithmone na mbetet sikur te jemi rrepublika e 7 e jugosllavise :x
turp te kene qe nuk zgjedhin nje shqiptare nga SHQIPERIA E MADHE. Shqiperi
nuk jane me te mire se ne te tjeret. Nje gje mos harroni shqipen ta dashuroni. :Amor:


Dip Lover ne shqip Dalip lipi prej rroskoveci :hi:

    Ora ėshtė 22/7/2019, 20:13