Kofshe pule me molle

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kofshe pule me molle

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/9/2011, 07:48

Kofshe pule me molle Images

Pėr 4 persona nevojiten:

•8 kofshė pule tė vogla ,
•200 gr. djathė kaēkavall i shkrirė ,
•100 gr. gjalpė ,
•4 mollė ,
•Pak rrush tė thatė tė bardhė ,
•2 lugė gjelle Brandi ,
•Lėng limoni ,
•Kripė,
•piper,
•kanellė.

Pėrgatitja

Nė njė enė hidhni rrushin e thatė dhe i lagni me Brandi. I lini pėr pak minuta me qėllim qė tė marrin aromėn dhe shijen e pijes.Ndėrkaq i lani dhe i fshini mirė me letėr kuzhine kofshėt e pulės dhe i vendosni nė njė enė ku keni hedhur me parė gjalpė. I skuqni mirė nga tė gjitha anėt. Iu hidhni kripė dhe piper; shtoni pak ujė tė nxehtė dhe i zieni nė zjarr nė temperaturė mesatare.Nė njė tas pėrzieni djathin kaēkavall tė shkrirė, rrushin e thatė tė bardhė, lėngun e limonit dhe kanellėn.Me pas pastroni mollėt dhe i prisni nė forma kubike me madhėsi mesatare.Rreth dhjetė minuta para se tė largoni kofshėt nga zjarri shtoni materialet e tjera tė pėrgatitura nė tasin me rrush tė thatė si edhe mollėt dhe i pėrzieni mirė. Servirni dy kofshė pule pėr ēdo pjatė dhe iu hidhni pėrsipėr salcėn (lėngun e mbetur nė tenxhere).E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 09:02