Xhelozia shfaqet ndryshe tek meshkujt dhe femrat!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Xhelozia shfaqet ndryshe tek meshkujt dhe femrat!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/9/2011, 09:29Xhelozia eshte "semundje" e shpirtit. Dhe frika se mund te humbim njeriun e zemres na ben te ndihemi te pasigurt. Gjeja me interesante eshte ndryshimi klasik mes meshkujve dhe femrave. Eshte e thjeshte te kuptosh se edhe ne fushen e xhelozise, meshkujt dhe femrat jane te kundert. Kane analizuar kete tematike disa kerkues amerikane, kurioze nga reality i suksesshem "Cheaters". Fillimisht femra e friksuar se partneri mund te kete nje lidhje sentimentale.

Eshte e rendesishme edhe tradhetia fizike, por ajo qe tremb me shume eshte ajo e zemres. Ndersa, ai, eshte me shume i shqetesuar ne sferen seksuale. Ajo qe ndez xhelozine tek meshkujt nuk eshte vetem ceshtja dashurise, por edhe deshira. Si ka mundesi kaq shume ndryshim? Ne fakt diferencat kane ardhe si pasoje e evoluimit. Ne kete fushe, instikti kalon arsyen dhe ja u jemi duke manifestuar, xhelozine, frikerat tona te cilat mund te gjejne rrenjet e tyre qe nga kohet antike.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:16