Brazili rrezikon organizimin e Boterorit 2014!

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Brazili rrezikon organizimin e Boterorit 2014!

Mesazh nga Albatros prej 17/9/2011, 17:45

Organizimi i Botėrorit 2014 ėshtė kthyer nė njė bumerangė pėr Brazilin, qė vazhdon tė pėrballet me probleme tė mėdha nė njė kohė qė skeptikėt krenohen se parashikimet e tyre po rezultojnė tė sakta. Pėrvec vonesave nė rikonstruksionin dhe ndėrtimin e stadiumeve tė rinj, por edhe infrastrukturės sė nevojshme si aeroportet apo rrjeti rrugor, organizatorėt brazilianė ende nuk kanė zgjidhur mosmarrveshjet me punėtorėt e stadiumit legjendar “Marakana”.

Kėta tė fundit kanė hyrė nė javėn e dytė tė grevės, duke i shtuar akoma vonesat nė ndėrtimin e impiantit tė ri qė do tė hapė kompeticionin mė tė rėndėsishėm tė futbollit Botėror. Kushtet e sigurisė dhe vonesat e pagave, janė shkaqet qė kanė detyruar punėtorėt tė ndėrpresin punėn, ndėrsa kjo gjė rrezikon akoma mė shumė plotėsimin e kushteve dhe afateve tė vendosura ngva FIFA. Greva e punėtorėve ėshtė vetėm maja e ajsbergut sa i pėrket problemeve tė organizatorėve brazilianė, qė pėrballen me tė tjera vonesa.

Qė nė momentin kur brazili mori organizimin e Botėrorit 2014 ishin tė shumtė skeptikėt qė dyshonin nė aftėsitė e kėtij vendi pėr tė zhvilluar njė kompeticin tė pėrmasave gjigande, I cili kėrkon kushte maskimale pėr sigurinė dhe akomodimin e miliona tifozėve qė pritet tė vizitojnė vendin gjatė turneut tė futbollit Botėror.    Ora ėshtė 22/8/2019, 01:13