Spageti me hudher, vaj dhe spec djeges!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Spageti me hudher, vaj dhe spec djeges!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/9/2011, 08:21

Spageti me hudher, vaj dhe spec djeges! Images

Per 4-5 veta.
Pergatitja 3-5 minuta
Gatimi 10 minuta.

Kjo salce me origjine napoletane duhet te pergatitet shpejt, dhe te konsumohet sa te jete gati. Prandaj verini menjehere ne zjarr makaronat spageti

Perberesit:

8 luge vaj ulliri
2 thelpinj hudher te grire
1/2 spec djeges te shtypur
1 luge Majdanoz
Kripe
500 grame spageti

Pergatitja:

Hidhni makaronat. Nderkohe ne nje tigan te thelle hidhni vajin, hudhren dhe specin djeges dhe fergojini ne zjarr te ulet derisa hudhra te ndryshoje ngjyre.Hiqeni menjehere tenxheren nga zjarri, duke u kujdesur te mos e digjni hudhren. Shtoni majdanozin dhe kripen. Kullojini makaronat dhe hidhini ne nje pjatance. Hidhini salcen siper, perziejini dhe sherbejini menjehere.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:50