31 milione turiste parashikohet ta vizitiojn Turqine

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje 31 milione turiste parashikohet ta vizitiojn Turqine

Mesazh nga Albatros prej 9/9/2011, 18:46

Turqia sivjet po kalon njė sezon tė mirė turizmi. Vitin e kaluar numri i turistėve qė vizituan Turqinė ishte 28 milionė, pritet qė kėtė vit shifra tė arrijė nė 31 milionė. Zgjatja e pushimeve zyrtare tė Ramazanit tė Bajramit nė 9 ditė bėri qė hotelet e Antalias tė punojnė me kapacitet tė plotė. I ka kaluar tė 8 milionėt numri i turistėve tė huaj qė kanė ardhur nė Antalia qė nga janari e kėtej.

Pritet qė ky fluks qė vihet re nė hotele dhe komplekse turistike tė vazhdojė edhe nė ēerekun e fundit tė vitit. Njė faktor i rėndėsishėm qė ndikon kėtu ėshtė moti i mirė. Megjithėse ka ditė qė kemi hyrė nė muajin shtator nė Antalja shikon ende ditė qė duket se kanė mbetur nga stina e verės. Hotelierėt e Antalias vazhdojnė tė mirėpresin si mysafirėt vendorė, ashtu edhe ata tė huaj. Vitin e kaluar Turqinė e vizituan 28,5 milionė turistė, dhe parashikohet qė kėtė vit shifra tė kapėrcejė 31 milionėt.31 milione turiste parashikohet ta vizitiojn Turqine 1315568608-bodrum


    Ora ėshtė 24/6/2019, 10:53