Kur nje marredhenie behet serioze!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kur nje marredhenie behet serioze!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/9/2011, 18:05Ndodh te dalesh me nje djale dhe te kesh dyshime sepse nuk errin te kuptosh sesa e rendesishme je per te dhe nese mund te jete njeriu i duhur. Mos u shqetesoni, sepse ekzistojne disa sinjale te qarta per te mbajtur ne konsiderate dhe per te kuptuar cilin vand ze nje femer ne jeten e partnerit te saj, dhe mbi te gjitha nese nje marredhenie ka muyndesi te behet me shume sesa nje flirt i thjeshte. Keto sinjale jane ne gjendje te bejne te kuptosh qe nga takimi i pare deri tek nje marredhenie serioze. Njohja e miqve ne menyre reciproke, kjo zakonisht ndodh rastesisht, mbase ne ndonje fest apo ndonje darke jashte.

Nje lloj rendesie ka edhe telefonata e pare, per te cilen na marrin vetem per te biseduar, edhe pse motivi i telefonates eshte per te fiksuar nje takim, mos dilni menjehere ne fund, por qendroni duke folur qetesisht, pasi kjo tregon se ne cift ka dicka me shume se nje terheqje fizike. Edhe inati i pare ka nje kuptim pozitiv. Kur vjen momenti per te nxjerr ne loje ishin, eshte pak e veshtire, te gjithe e dime qe te flasesh per te kaluaren e jetes tende nuk eshte aspak romantike ne takimet e para. Beni kujdes ndaj egos mashkullore, eshte e nevojshme te dini nese partneri e ershkruan ishin e tij si nje femer me shije te holle, personalitet te fort. per te mos prishur gjithcka, eshte e preferueshme te mos beni komente te kota mbi kete argument. E verteta do te merrej per xhelozi.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:28