Ide per nje takim romantik!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ide per nje takim romantik!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/9/2011, 22:03Vjeshta po afron dhe pasioni pak nga pak shuhet? Jo, ska me mire sesa nje atmosfere poetike sic eshte ajo e vjeshtes per te perkedhelur partnerin duke i kushtuar kujdesje dhe dashuri. Pasi mbaron vera, shume cifte i kane thene lamture njeri tjetrit, por ato qe kane sapo kane lindur jane gati per te sfiduar ndryshimin e sezonit, larg nga relaksi dhe nga zbavitjet ne plazh. Atmosfera e vjeshtes mund tju dhuroje momente dhe mendime shume te bukura per te kaluar se bashku, dore per dore ne rruget e mbuluara nga gjethet. Mbase duke organizuar ndonje piknik ne park do te ishte shume bukur.

Per ciftet me te forta, keshillohet nje weekend romantik ne ndonje qytet. Vjeshta eshte shume e bukur dhe jo me kot quhet stina romantike, bluzet e para, perqafimet romantike per te ndjere dridhjet e papritura, shume cifte zgjedhin te martohen kete stine. Nje ide shume e bukur do te ishte dhe nje dark romantike ne shtepi, duke improvizuar me gjethe ne ngjyrat vjeshterore. Po persa i perket erotizmit? Vjashta, eshte stina me e mire edhe per te rinovuar zjarrin e pasionit sepse, duke qene se temeraturat jane me ulta se ne vere, intimiteti shtohet duke kaluar momente te bukura se bashku. Nje ide e mire eshte qe te dekoroni dhomen e gjumit me ngjyrat e ngrohta te stines, do te mjaftojne pak qerinj apo drita te ulura per te dhuruar nje cast romantik dhe relaksi.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/4/2018, 23:09