Kanė thėnė pėr jetėn....

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 31/8/2011, 13:44

Jeta ėshtė njė mėsimė i gjatė mbi nėnshtrimin / Xhejms M Barrie /

Jeta ėshtė ajo qė tė ndodhė ndėrsa je i zėnė duke bėrė plane tjera / Xhon lenon /

Jeta ėshtė njė seri e pathyer situatash tė rrejshme / Thornton Uajlder /E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga Albatros prej 9/9/2011, 18:38

"Jeten jetoje me lehtesine e nje fluture dhe me forcen e nje luani"

Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga Arlo prej 9/9/2011, 18:44

Jetoje jeten sikur te jete sot dita e fundit.Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/9/2011, 18:26

Jeta ėshtė e bukur sepse ėshtė e paparashikueshme !!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 14/9/2011, 13:45

Rregulli i parė i jetės: Bėjė atė ē'ka ty tė bėnė tė lumtur!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Arian
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga Arian prej 21/10/2011, 23:09

Gjerat me te mira ne jete jane ata qe nuk i blen me para.Einstein.Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben. (Johann Wolfgang von Goethe)

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/10/2011, 23:38

Jeta ėshtė e bukur kurė dijmė ta vlerėsojmė, kur nuk mėrzisim e nuk lėndojmė, por me zemėr Dashurojmė!!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Arian
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga Arian prej 21/10/2011, 23:42


Kater shtylla e mbajne jeten ne kete bote:
Shendeti,
Rehatia,
Pasuria,
Miqesia.Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben. (Johann Wolfgang von Goethe)

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/10/2011, 23:47

@Arian shkruajti:
Kater shtylla e mbajne jeten ne kete bote:
Shendeti,
Rehatia,
Pasuria,
Miqesia.

duartrokitje duartrokitje duartrokitje

3 Ėngjėj e mbrojnė jetėn tėnde ... DASHURIA ... LUMTURIA ... dhe ... FATi
Nė qoftėse do tė duhet dhe njė i katėrt, shiko se ėshtė dhe ... MIQĖSIAE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Arian
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga Arian prej 22/10/2011, 00:01

Dashuria eshte zgjidhja dhe jo problemi ne kete bote.Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben. (Johann Wolfgang von Goethe)

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/10/2011, 16:56

Jeta ėshtė si njė vizatimė, ku nuk mund ta pėrdorėsh dot gomėn!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Arian
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga Arian prej 27/10/2011, 19:34

Jeta eshte porsi nje vale e madhe detare qe te rremben me sfidat qe te sjell e jona eshte te kujdesemi mos te zhytemi ne te.Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben. (Johann Wolfgang von Goethe)

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga Albatros prej 27/10/2011, 20:01

Ti jeton vetem njehere, por nese e ben sic duhet, atehere njehere mjafton.

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/11/2011, 23:22

Jeta ėshtė ajo qė tė pėrplasė nė tokė dhe pėrsėri ta jepė dorėn e tė ngre nė kėmbė...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Arian
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga Arian prej 10/11/2011, 23:28

Jeta ėshtė si zjarri:fillon me tymin,mbaron me hirin.Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben. (Johann Wolfgang von Goethe)

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/11/2011, 13:53

Jeta ėshtė vuajtje - Por vuajtjen duhet ta luftoshė
Jeta ėshtė zhgėnjim - Por zhgėnjimin duhet ta kaloshė
Jeta ėshtė dashuri - Por kėtė dashuri duhet ta fitoshė
Jeta ėshtė udhėkryqe - Por nuk duhet tė ndaloshė
Jetoje jetėn dhe pse jeta tė sjell tė mira - Dhe tė kėqija
Jetoje jetėn - Por mos e jeto vetėm
Kėrko dashurinė e duhur - Qė tė kaloshė jetėn!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/11/2011, 11:07

Dhurata e Zotit pėr ty ėshtė JETA, dhurata jote pėr Zotin ėshtė se TI e JETONĖ atė...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/12/2011, 16:11

Jeta ėshtė qejfė po dite ta shijoshė
Jeta ėshtė vuajtje po sdite tė dashuroshė
Jeta ėshtė dhimbje po sdite ta mbroshė
Jeta ėshtė e bukur, prandajė qė do ta mbrojė
Sdo tė lejojė qė askush tė ma shkatėrrojė !!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4950
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11414
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga Dino prej 11/12/2011, 21:06

""Sikur
Zoti te harronte per nje moment qe une jam nje dordolec i ndrequr me
rrecka dhe te me dhuronte nje copez jete, mbase nuk do ti thosha te
gjitha ato qe po mendoja, por sigurisht do ti mendoja ato qe po them. Do
i jepja rendesi gjerave jo per vleren, por per domethenien e tyre. Do
flija pak, do enderroja me shume, sepse cdo minute qe mbyllim syte
humbasim 60 sekonda drite. Do vazhdoja kur te tjeret do ndalonin, do
zgjohesha kur te tjeret do flinin. Do degjoja kur te tjeret do flisnin,
dhe sa do e shijoja nje akullore me cokollate!!! Nese Zoti do me jepte
nje copez jete, do vishesha thjesht, do shtrihesha perballe diellit duke
e lene te pambuluar jo vetem trupin por edhe shpirtin tim. Ah Zoti im,
sikur te kisha nje copez jete,nese do mundesha, do shkruaja urrejtjen
time mbi akull, dhe do prisja te dilte dielli. Nuk do te lejoja te
kalonte as edhe nje dite pa i thene njerezve qe dashuroja se i
dashuroja. Do te beja cdo burre dhe grua te besojne se jane njerezit qe
dua dhe do te dashurohesha me dashurine. Te njerezit do te tregoja se sa
gabim bejne kur besojne se ndalojne se dashuruari kur plaken, pa
kuptuar se plaken kur ndalojne te dashurojne. Femijes se vogel do t’i
jepja pende, por do ta lija te mesonte vete sesi te fluturoje. Pleqve do
t’u tregoja se vdekjen nuk e sjell pleqeria por “harresa”. Mesova kaq
gjera nga ju,njerezit. Mesova se te gjithe duan te jetojne ne “majen e
malit”,pa kuptuar se lumturia qendron ne menyren se si zbret “faqen e
pjeret”. Mesova se kur femija i porsalindur shtrengohet mbi pellemben e
tij te vogel,per here te pare gishti qe zgjatet i babit te tij e roberon
pergjithmone. Mesova se njeriu ka te drejte ta shohe tjetrin nga larte,
vetem kur duhet ta ndihmoje te cohet....Te thuash gjithmone ate qe
ndjen dhe te besh gjithmone ate qe mendon.. Nese do ta dija qe sot do te
ishte hera e fundit qe do te te shihja duke fjetur, do te te perqafoja
fort,fort dhe do t’i lutesha Zotit qe te behesha roja e shpirtit tend.
Nese do e dija se kjo do ishte hera e fundit qe do te te shihja te dilje
nga dera, do te te perqafoja dhe do te te jepja nje puthje dhe do te te
therrisja perseri qe te te jepja edhe te tjera. Nese do ta dija qe kjo
do te ishte hera e fundit qe do ta degjoja zerin tend, do te regjistroja
cdo fjale tenden qe te mund te te degjoja perseri,perseri.. Nese do te
dija qe keto do te ishin momentet e fundit qe do te te shihja, do te te
thosha “te dashuroj” dhe do te supozoja jo logjikisht se e dije me
pare.Ekziston gjithmone nje e neserme dhe jeta na jep edhe mundesi te
tjera qe t’i bejme gjerat sic duhet, por nese bejme gabime na mbetet
vetem e sotmja.Do te doja te te thoja se sa shume te dua dhe se kurre
s’do te te harroj. E nesermja nuk eshte e sigurt per askend, si i ri, si
i vjeter. Sonte mund te jete hera e fundit qe i shikon njerezit qe do.
Prandaj mos prit me, beje sot sepse e nesermja nuk vjen kurre. Sigurisht
do pendohesh per diten kur nuk gjete kohe per nje buzeqeshje, nje
perqafim, nje puthje dhe sepse ishe i zene per te realizuar nje deshire
te tyre. Mbaji ata qe dashuron prane vetes, thuaju duke mermeritur se sa
shume ke nevoje per ta, dashuroji, sillu mire,gjej kohen per ta, thuaju
"me vjen keq", "me fal" , “faleminderit” dhe te gjitha fjalet e
dashurise qe di. Asnjeri nuk do te te mbaje mend per mendimet e tua te
fshehta... END"".LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/12/2011, 15:33

Jeta ėshtė e vėshtirė ta pėrballoshė, por e mrekullueshme ta jetoshė ....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Sebastjan
Sebastjan
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 06/09/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 173
<b>Pikėt</b> Pikėt : 300
<b>Votat</b> Votat : 17

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga Sebastjan prej 24/12/2011, 20:00

se esht i vetmii liber faqet e te cilit skthehne mbrapa
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga Albatros prej 8/1/2012, 14:19

Jeta, dhuratė e natyres. Dashuria, dhuratė e jetės. Puthja, dhuratė e dashurisė.

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/1/2012, 17:49

Ėshtė e lehtė ta marrėsh jetėn rėndė, por ėshtė e rėndė ta marrėsh jetėn lehtė ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/1/2012, 22:28

Tė duash jetėn do tė thotė ta jetoshė. Ta duash jetėn do tė thotė tė besoshė, tė gjeshė Forcė aty ku shpirti dhemb. Tė ruash arsyen kur dhimbja po tė ēmėnd. Luftoje dėshpėrimin nė krahėt e tij mos u dorėzo. Mposhte trishtimin, lumturinė kėrko. Si ditėt e fundit jetoje ēdo ditė, dhe vdekja largohet, nga jeta ka frikė. Nuk rresht sė jetuari kur Zemra ndalonė. Jeta merrė fund kur ti se jeto. Jeto pėr veten dhe ata qė tė duan, pėr ata qė tė dhanė jetėn dhe vuajnė kur ti vuan. Pėr njė jetė mė tė mirė ēdo ditė duhet tė luftoshė. E gjithė Jeta ėshtė njė luftė, tė cilėn duhet ta fitoshė. Prano gjithėēka qė jeta tė servir. Jeto me lajmotivinė "E NESĖRMJA DO JETĖ MĖ MIRĖ" Nė kėtė botė ne jemi kalimtarė, tė gjithėvr vdekja na pretė, por kush di ta jetojė ka jetuar 1000 vjetė...!!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/1/2012, 19:42

Njė mėsues bėri njė njollė tė zezė me bojė, mbi njė fletė tė madhe tė bardhė... Mė pas ua tregoi para klasės tė gjithė nxėnėsve tė tijė...

Ēfarė shikoni? - i pyeti ai...

Njė njollė tė zezė! - u pėrgjigjėn nxėnėsit nė njė zė...

Tė gjithė ju patė njollėn e zezė, qė ėshtė shumė, shumė e vogėl mbi kėtė letėr tė madhe tė bardhė....

Jeta ėshtė e mbushur plot momente tė veēanta... Suksesi i vėrtetė ėshtė ti jetosh tė gjitha kėto momente... Nuk ia vlen tė rrezikosh tė humbasėsh fletėn e bardhė pėr tė ndjekur njė njollė tė zezė...
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr jetėn....

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 21/2/2019, 14:38