Si te kalojme nje nate romantike ne cift?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Si te kalojme nje nate romantike ne cift?

Mesazh nga Vizitor prej 26/8/2011, 22:19


Nese partneri juaj iken per disa dite, thuaji atij qe ti je
e shqetesuar per te, keshtu qe ke marre nje truproje per ta ndjekur. Pastaj jepi
nje arush te vogel, a dicka qe edhe kur ai te jete larg teje, te te kujtoje
ty.
- Ne nje rast special, bliji partnerit tende 11 trendafila te kuq dhe nje
artificial. Vendose ne qender ate artificialin dhe ngjiti nje pusulle ku
shkruan: "Do te te dua deri sa lulja e fundit te thahet".


- Bliji nje pasqyre dore te zakonshme dhe jepja partnerit si dhurate. Fut nje
pusulle ne kuti dhe shkruaj: "Ne kete pasqyre do te shohesh imazhin e gruas me
te bukur ne bote".


- Merr nje liber qe partneri juaj po e lexon dhe duke perdorur nje laps,
nenvizo ne nje faqe ku ai ende s'e ka lexuar, per te germezuar nje leter
dashurie.
- Dergoji lule ne pune. Jo vetem atij do t'i behet qejfi, por do te
kete edhe komente pozitive mbi kujdesin e partneres se tij.


- Nese partnerit tuaj i duhet te punoje deri vone, merr nje kuti dhe mbushe
me gjerat qe ai ka me shume qejf, cokollata, biskota, caj, nje arush te vockel.
Me pas merr nje cope leter dhe shkruaj: "Kutia e Danjes e shpetimit ne nje nate
te vone". Vizato nje kryq te kuq poshte dhe ngjite letren te kutia. Thuaji
partnerit ta hape kutine kur situata te jete shume e veshtire.


- Nese luan ndonje instrument muzikor, ta zeme saksofon, krijo nje ambient
romantik, ne te cilin mund te luash ne dhomen e tij. Luaj dicka te qete dhe
romantike.


- Nese partneri juaj po shkon ne pune dhe ti per nje arsye a tjetren po rri
ne shtepi, thuaji mirupafshim atij te dera dhe pastaj direkt coji nje e-mail te
adresa e punes: "Me mungon qe tani". E-maili do te jete ne adresen e tij, kur ai
do te beje kontrollin e mengjesit.


- Ne nje rast special, si per shembull ditelindje, planifiko nje kerkim
thesari. E bukura fillon kur ti sugjeron te ecni ne plazh. Kur arrini ne plazh,
mbaj nje cante te vogel me vete. canta mban nje shishe qe ti e kishe
parapergatitur. Brenda shishes eshte nje harte. Qe harta te duket me origjinale
dhe e vjeter, digje pak ne maje. Ndersa ju po ecni, lesho shishen dhe lere te
bjere ne breg te detit. Ec nje cike dhe pastaj kthehu nen gjurmet tuaja per te
gjetur shishen. Ne harte duhet te jete nje pike qe shenon nga nje kafe afer. Ne
lokal, partneri juaj s'do te dije cfare te marre, sugjeroji nje kafe.


Kur kamerieri sjell kafet, ia sugjeron partnerin tend qe do ta gjeje ate qe
kerkon poshte anijes. Kur partneri kthehet, gjen nje celes qe ti e ke vene me
pare. Ne ndalesen tjeter, ai do te gjeje nje lopate. Ne te fundit do te jete nje
"X". Ai do te germoje dhe do te gjeje nje kuti te mbyllur me celes. Aty do te
jete dhurata e tij.
avatar
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19020
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37296
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Si te kalojme nje nate romantike ne cift?

Mesazh nga Albatros prej 16/9/2011, 23:50

eheeeeeee te shkume te harrume

avatar
Adrian
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Zvicėrr
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 30/01/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 2234
<b>Pikėt</b> Pikėt : 4385
<b>Votat</b> Votat : 59
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Se harroj kurr takimin tone te (1) ... Ti u vonove 10 minuta .. Un s'erdha fare ...! .

Buzqeshje Re: Si te kalojme nje nate romantike ne cift?

Mesazh nga Adrian prej 18/10/2011, 16:07

Une e perfitiroj nje nate romantike ne nje pylle te dendur plote me pisha ku erresira ka mbuluar gjithcka ku nuk munde te shikoshe gje tjeter vec se parteneren tende.
Kjo nate romantike ne vende te muzikes shoqerohet me ulerimat e ujqerve.
Nuk ka nevoje qe partneren ta shtergoshe per qafe apo ta perqafoshe forte se ajo te perqafone vete forte se alk frike nga erresira dhe nga pylli i dendure qe vetem hena arrine te depertoje dhe ti caje pishat e larta dhe te denduare ne mal.
Nata romantike nuk behete ne driten e qirive por behet ne aromen e lulese dhe te pishave me ndriqimin e henes.
Imagjinoni pake sikiure te ishite ne nje male te larte e te dendure ku atu te gjendesh me partnerin tende dhe te vazhdoshe perkedheljet,puthjet e zjarrta qe ka rrezike te mare edhe mali flake ngaqe jane kaq te zjarrta puthjet...........avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Si te kalojme nje nate romantike ne cift?

Mesazh nga Vizitor prej 18/10/2011, 17:09

Po pse mal Adrian te han Ujku pastaj LOL LOL
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Si te kalojme nje nate romantike ne cift?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 18/10/2011, 17:11

LOL LOL Ueeeeeeeee Saranda mė bėre me qeshė ... ((1))E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Adrian
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Zvicėrr
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 30/01/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 2234
<b>Pikėt</b> Pikėt : 4385
<b>Votat</b> Votat : 59
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Se harroj kurr takimin tone te (1) ... Ti u vonove 10 minuta .. Un s'erdha fare ...! .

Buzqeshje Re: Si te kalojme nje nate romantike ne cift?

Mesazh nga Adrian prej 18/10/2011, 17:14

Saranda shkruajti:Po pse mal Adrian te han Ujku pastaj LOL LOL
E din arsyen ...Saranda Pse mal jo nuke din... ja Pse Pse Gocat kan frik nga Ujku dhe kshtu qe nuk mudet me ik... Se ka Frik nga ujku dhe kshtu qe do rin e me mua deri mengjes :P :P :P :P :P
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Si te kalojme nje nate romantike ne cift?

Mesazh nga Vizitor prej 18/10/2011, 17:15

eh kete nuke dijaaaaaaaaaaaaaaa
avatar
Adrian
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Zvicėrr
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 30/01/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 2234
<b>Pikėt</b> Pikėt : 4385
<b>Votat</b> Votat : 59
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Se harroj kurr takimin tone te (1) ... Ti u vonove 10 minuta .. Un s'erdha fare ...! .

Buzqeshje Re: Si te kalojme nje nate romantike ne cift?

Mesazh nga Adrian prej 18/10/2011, 17:18

Saranda shkruajti:eh kete nuke dijaaaaaaaaaaaaaaa
E po mir tani e mesove..... Ok Ok Ok Ok
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Si te kalojme nje nate romantike ne cift?

Mesazh nga Vizitor prej 18/10/2011, 17:19

POOOOOOOOOOOOOOOOOOO :FLM: Tekamxhan

Sponsored content

Buzqeshje Re: Si te kalojme nje nate romantike ne cift?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 21/4/2018, 23:15